Hakkımızda

Google Developer Group heyecan verici projeler yaratan, etkinlikler düzenleyen ve tutkuyla Google teknolojileri hakkında deneyim paylaşan herkese açık ve gönüllü geek topluluğudur. Tüm dünyada 11 yıldır devam eden GDG’ler şu anda 120’den fazla ülkede 500.000’ den fazla üyeye sahiptir.

GDG Antalya olarak amacımız; Antalya’da güncel teknolojilerle alakalı etkinlikler ile teknoloji tutkunlarını bir araya getirip ekosistem oluşturarak, Antalya’nın yazılım geliştirici, bilgi ve teknoloji potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bir başka amaç ise teknoloji ile ilgilenen kişileri, etkinlikleri ve şirketleri teşvik etmek ve desteklemektir.

Women Techmakers, Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. WTM toplulukları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü (International Womens’ Day) vesilesi ile bu tarihlerde tüm dünyada bilişim alanındaki kadınların önemini vurgulayan etkinlikler düzenlemektedirler.

IWD Antalya nedir?

Dünya Kadınlar Günü’nün (IWD) odak noktası, kadınlar için genel saygı ve takdirden, kadınların; ekonomik, politik ve sosyal başarılarının kutlanmasına kadar uzanmaktadır. Dünya Kadınlar Günü, kadınların teknoloji endüstrisini ve ötesini nasıl etkilediğini anlamak için önemli bir andır.

IWD Antalya etkinliğimizde amacımız kadınların teknoloji dünyasındaki yerini ve gücünü gösterip ilham verici bir gün düzenlemektir.

Slack grubumuz: https://communityinviter.com/apps/gdgantalya/gdgantalya

Yaklaşan etkinlikler (2)

Cloud Study Jam Antalya

Antalya Teknokent Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi

Want to get started on the Google Cloud, but don't know where to begin? Join us for our Cloud Study Jam! Get official Google training, a $55+ value, free of charge. Together we'll work through several Google Cloud labs. You will get hands-on experience with the Cloud Console, Kubernetes, Security, IoT on Cloud, and Machine Learning. Then after our live session, you will have free access to more labs you can finish at home. Complete all labs in the quest and earn a Google-hosted badge for your online profile, and additional 30 days access to the training platform to compete any labs you want Bring a laptop and charger (PC, Mac or Chromebook)! The labs will run on all of the latest versions of the popular browsers. For the best experience, make sure your laptop has Firefox or Chrome installed. Don’t forget your charger. Program önümüzdeki günlerde açıklanacak.

IWD Antalya 2019

Bir konum gerekli

Women Techmakers (WTM) topluğu nedir ? Daha fazla kadının bilim, teknoloji, mühendislik ve benzeri sektörlerde yer almasını teşvik etmek amacıyla etkinlikler düzenleyen ve Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur. Dünya üzerindeki bir çok WTM topluluğu gibi biz de bu amaca değer katmak, Türkiye’deki kadın girişimci, tasarımcı, geliştiricileri, bilişimcileri bir araya getirmek için 2017 yılında WTM Antalya'yı kurduk. WTM Antalya olarak ikincisini düzenleyeceğimiz IWD’19 Antalya etkinliği 20 Nisan Cumartesi günü 09:00 - 19:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Konuşmacılarımız ile öğrenmek, öğretmek, kod yazmak, paylaşmak ve tanışmak için bir araya geleceğiz. -Etkinliğe kimler katılabilir? Antalya’daki tüm üniversitelerde okuyan Mühendislik,İktisad ve İşletme Fakülteleri vb bölüm öğrencileri Ar-Ge firma çalışanları Antalya ve çevre illerdeki teknoloji girişimcileri Teknoloji ile ilgili bölüm okuyan lise öğrencileri Yazılım dünyasına merak duyan herkes katılabilir. Daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/wtmantalya/ https://www.instagram.com/wtmantalya/ https://twitter.com/wtmantalya Aklınıza takılan bir soru var ise [masked] mail atabilirsiniz. NOT: Hem erkek hem de kadın misafirlerimiz etkinliğimize katılabilirler.

Geçmiş etkinlikler (18)

WTM Antalya Coffee Talk

Doubleshot

Fotoğraflar (51)

Bizi burada da bulabilirsiniz: