Past Meetup

GL Tech Talks #2 - Java

This Meetup is past

79 people went

Location image of event venue

Details

Już 28 sierpnia powracamy do cyklu spotkań GL Tech Talks! Na drugie spotkanie ponownie zapraszamy wszystkich pasjonatów języka Java, tym razem jednak zobaczyć się będziemy mogli na krakowskim Kazimierzu w Kolanko No 6 przy ulicy Józefa 17.

Naszym pierwszym prelegentem jest Eryk Englert - Lead Software Engineer w GlobalLogic. Eryk zajmuje się programowaniem od 8 lat, a od 5 lat specjalizuje się w tworzeniu software'u w języku JAVA. W swojej pracy najczęściej wykorzystuje Spring framework oraz JPA, dlatego podczas nadchodzącego spotkania GL Tech Talks #2 opowie nam o ciemnych stronach, ograniczeniach oraz problemach, które mogą pojawić się przy użyciu Spring do zarządzania transakcjami.

Drugim prelegentem jest Jakub Chmielewski, Senior Software Engineer z ponad 6 letnim doświadczeniem. Jest skoncentrowany na aspektach stabilności i bezpieczeństwa aplikacji. Posiada szerokie spektrum wiedzy, począwszy od e-commerce, systemów zarządzania i fakturowania pracowników, przez aplikacje i realizacje transakcji w branży lotniczej, aż po systemy procesowania płatności na rynku amerykańskim.

Podczas spotkania Jakub opowie o aplikacjach kontrolowanych głosem, które stają się codziennością. Według niego, utrzymanie bezpieczeństwa na wysokim poziomie w takich aplikacjach jest coraz trudniejsze. Jakie są mechanizmy walki z utratą kontroli nad aplikacją? Na co zwracać uwagę podczas programowania aplikacji z wykorzystaniem istniejących API? Czy warto wykorzystywać eksperymentalne projekty transkrypcji głosowej w zastosowaniach komercyjnych? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie już wkrótce!

Zaczynamy o godzinie 17:00!

Do zobaczenia!