WordUp Trójmiasto #15

This is a past event

19 people went

Details

Zapraszamy na piętnaste spotkanie twórców i pasjonatów WordPressa w Gdyni. Zapisy: https://worduptricity15.evenea.pl/

Kiedy:[masked] (sobota), godz. 16:00-20:00 Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala D (1 piętro). Wstęp wolny, wymagana rejestracja. Zajrzyj też na naszą stronę: www.wptrojmiasto.pl

WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Spotkania dedykowane są zarówno twórcom (developerom) jak i osobom korzystającym z WordPressa na co dzień jako administratorzy, blogerzy, SEO-wcy czy marketingowcy.

PROGRAM:

16:00 - 16:30 WordPress w domu, czyli jak wykorzystać QNAP NAS do uruchomienia WP, Grzegorz Ciesielski​

16:30 - 17:00 To może Cię dużo kosztować - najczęstsze błędy popełniane przez "WordPressowców", Kamil Porembiński​

17:00 - 17:30 The twelve-factor (WordPress app), Dawid Urbański

17:30 - 18:00 Przerwa

18:00 - 18:30 Formularze na stronach internetowych, Marcin Jóźwiak

18:30 - 19:00 Aktualizacje - odczarujmy i poczarujmy, Krzysztof Dróżdż

SZCZEGÓŁY:

To może Cię dużo kosztować - najczęstsze błędy popełniane przez "WordPressowców"​, Kamil Porembiński​

Czego naprawdę nie powinno się robić jak zaczyna się działać na poważnie ze stroną na WordPressie. Kamil opowie m.in na swoim przykładzie, jak stracić ponad[masked] zł - a przecież miało być tak pięknie...​

The twelve-factor (WordPress) app, Dawid Urbański

Dowiemy się, czym jest "Twelve-factor app" oraz jak wygląda konwertowanie WordPressa do nowoczesnej aplikacji poprzez wdrożenie możliwie jak największej liczby postulatów metodologii Twelve-Factor App. Poznamy sposoby implementacji WordPressa w taki sposób, aby wypełniały możliwie największą ilość postulatów metodologii "Twelve-factor app". Dlaczego warto to robić (na przykładzie praktycznego doświadczenia). Dodatkowo omówienie gotowych rozwiązań mających powyższe na celu (głównie Bedrock).

Formularze na stronach internetowych, Marcin Jóźwiak

W prezentacji będzie mowa o tym jak są zbudowane i działają formularze na stronach internetowych. Sposobach ich zabezpieczania przed spamem. Przyjrzymy się validacji i sanityzjacji elementów formularza, kiedy ją stosować. Zastanowimy się jak wdrożyć zaprojektowany przez nas formularz do motywu WordPress.

Aktualizacje - odczarujmy i poczarujmy, Krzysztof Dróżdż

Aktualizacje są. Aktualizacje się wykonują. Ale czy wiemy, jak tak naprawdę działają? Zajrzymy pod maskę, a potem pomyślimy, do czego tę wiedzę wykorzystać.

Po spotkaniu zapraszamy na networking przy piwie do Tam Gdzie Zawsze (Zygmunta Augusta 3, Gdynia).