Jak skutecznie przeprowadzić grę symulacyjną na Gildii Scruma #4

This is a past event

32 people went

Location image of event venue

Details

Budowanie powszechnego zrozumienia, to chleb powszedni każdego Scrum Mastera.
Tylko co zrobić, jeżeli próbujesz przekonać, a spotykasz się ze ścianą? Rozwiążmy problem zwinnie! Pokażmy to na czymś mniejszym. Jeżeli chodzi o przekonywanie, język jest dość opornym środkiem przekazu. Pozwólmy więc uczestnikom doświadczyć i samodzielnie wyciągnąć wnioski! Podczas warsztatu:
1. Przeprowadzimy grę ZOO, która pokazuje przewagę pracy zespołem interdyscyplinarnym, nad specjalizacją w poszczególnych etapów wytwarzania .
2. Omówimy czynniki sprzyjające powodzeniu gry symulacyjnej.
3. Opowiemy o cyklu Kolba, który jest podstawą sztuki trenerskiej.
4. Omówimy typowe błędy prowadzących.
5. Każda grupa dostanie grę do przeprowadzenia i będziecie mogli sami sprawdzić się w roli facylitatora.

Na tej Gildii dowiesz się jak przeprowadzić grę symulacyjną tak, aby budowała zrozumienie, a nie zmęczenie kolejną scrummasterską zabawą.

Kto poprowadzi?

Andrzej Krawczyk - Urodzony strateg.
Tęgi umysł analityczny. Nie waha się go użyć do rozwiązania najtrudniejszych problemów. W branży IT od 7 lat. Od 2 lat Scrum Master w firmie Avra. Łączy tworzenie rozwiązań technologicznych z najbardziej fascynującą, nieprzewidywalną i wymagającą z sił – naturą człowieka. Łagodzi wzburzone temperamenty i ukierunkowuje dyskusje na właściwe tory. Mistrz zorganizowania. Spokojny obserwator czuwa nad właściwym skupieniem. Pozytywny facylitator. Wydobywa z ludzi to co najlepsze. Na co dzień wytrwale buduje ducha zespołu, challenguje liderów i organizację. Tworzy środowisko do spokojnego dostarczenia wartości biznesowej, oparte na zrozumieniu i wzajemnym zaufaniu. Prywatnie szczęśliwy mąż i świeżo upieczony tata, czarny pas w Aikido, miłośnik szachów oraz szybkiego klikania w RTS-ach.

Beata Nowakowska - Doradca strategiczny.
Wspiera zmiany w organizacjach, które chcą być zwinne i efektywne. Wspólnie z klientem rozpoznaje, co w jego organizacji można ulepszyć i planuje, jak to zrobić. Jest ekspertem w zakresie optymalizacji procesu wytwórczego, zarządzania zwinnym przedsiębiorstwem, zarządzania produktem oraz kultury organizacyjnej. Jej misją jest pokazanie, że efektywność płynie ze zdyscyplinowanej pracy zespołowej, w ramach której każdy odpowiada za to, na czym zna się najlepiej. Uważa, że decyzje powinno się opierać o twardych danych, dlatego uczy używania mierników i przeprowadzania eksperymentów. W pracy wykorzystuje mentoring, coachingu i szkoleń. Przez wiele lat była programistką, Scrum Masterem i trenerem. Od 2014 roku posiada licencję trenerską Scrum.org w zakresie szkoleń PSF, PSM i PSD.