Scrum z Kanbanem

This is a past event

35 people went

ibis Styles

plac Konstytucji 3 Maja 3 · Wroclaw

How to find us

Zaparkować można w hotelu, na dworcu PKP lub na parkingu miejskim na tej samej ulicy.

Location image of event venue

Details

Zapraszam serdecznie na Gildię. Tym razem poruszymy temat łączenia Scruma z Kanbanem.

Choć mają wspólne korzenie, praktycznie są braćmi i od dobrych kilkunastu lat próbują rozwiązać na inne sposoby ten sam problem - Scrum i Kanban stawiani byli przez lata w opozycji. Podgrzewano wokół nich niepotrzebny konflikt. Byli tacy którzy starali się ich godzić i tacy, którzy za każdą cenę mówili nie.
Wszystko się zmieniło w połowie roku 2018 kiedy to Scrum.org opublikował opracowany wraz z jednych z „nich” ludzi Kanbanu Danem Vacantim – Przewodnik po Kanbanie dla zespołów Scrumowych. Kanban przestał być tematem tabu.
W ramach kolejnej wrocławskiej Gildii Scruma pochylimy się nad temat tego czy i jak zespoły Scrumowe mogą wynieść korzyść ze stosowania Kanbanu. Zaczniemy od podstaw a więc tego co w praktyce mówi wspomniany przewodnik. Jakie terminy, praktyki i metryki wprowadza do świata Scrumu. Pogramy, pobawimy się, zastanowimy, czy można i warto iść dalej, poza Kanban wg Scrumu.
Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są tematy Scruma i Kanbanu – Scrum Masterów, Właścicieli Produktów, członków zespołów, agentów zmian, coachy.

Gildię poprowadzi Radek Orszewski:
Praktyk zwinności, który od ponad 12 lat pracuje zarówno z zespołami produktowymi i usługowymi, jak i z kierownictwem i zarządami firm. Jest pasjonatem propagowania podejść Lean i Agile, w szczególności metody Kanban, również poza działy IT - do zarządzania projektami, marketingu, sprzedaży, działów HR.
Przez ostatnich 9 lat pracował w Berlinie, gdzie w firmach z obszarów telekomunikacji, fintech-u, czy gier współuczestniczył lub prowadził transformacje firm w stronę zwinności. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant, trener i coach. Jest twórcą społeczności Berlin i Wrocław Lean Coffee, akredytowanym coachem metody Kanban (KCP), praktykiem Scrumu (CSP-SM, CSP-PO). Po godzinach pasjonat kolarstwa i fan Lego :)