Next Meetup

GSBC #39 Dostarczyć w ciągu miesiąca
"Zmierz i udowodnij: inżynierskie podejście do problemu biznesowego" Zapraszamy na pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej. Wrześniowe spotkanie będzie warsztatem interaktywnym prowadzonym przez Bartka Michalskiego i Łukasza Januszka (zwanego Żółwiem). Uczestnicy będą pracowali w niewielkich grupach. Mając konkretny problem (i znając kontekst) będą wykorzystywali techniki i metody Toma Gilba, by dostarczyć wartość. Sam warsztat jest skierowany do osób zainteresowanych inżynierią rozwiązań i zarządzaniem zmianą. Bardzo duży nacisk będzie położony na mierzalność i możliwość udowodnienia faktycznego wpływu na system. Poruszone będą zagadnienia takie jak: zbieranie wymagań, priorytetyzowanie oraz wybór strategii. Prowadzący stosują te techniki w praktyce; m.in. za ich pomocą zarządzają programem praktyk studenckich w Future Processing. Znajomość technik i metod Toma Gilba nie jest wymagana podczas samego warsztatu - prowadzący pomogą. Zapraszamy osoby zarówno doświadczone jak i całkowicie nie znające tematu. Bartek ponad 8 lat pracuje w firmie Future Processing. Programista, współtwórca ThirdAlloy, redaktor DevEnv. Prelegent, współtwórca praktyk studenckich oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk. Łukasz ponad 10 lat pracuje w firmie Future Processing. Pełnił role: programisty, analityka strategicznego, trenera. Współtwórca ThirdAlloy. Prelegent, współtwórca praktyk studenckich oraz miłośnik podejścia systemowego i gier RPG.

Kręgielnia Strike&Bar

Zwycięstwa 23 · Gliwice

  Past Meetups (39)

  What we're about

  O grupie

  Gliwice Software BarCamp to oddolna inicjatywa mająca na celu skupienie specjalistów związanych z procesem tworzenia oprogramowania w celu swobodnej wymiany doświadczeń, wzajemnej nauki i inspiracji do podejmowania nowych wyzwań.

  Środkiem do uzyskania powyższych celów mają być cykliczne spotkania które odbywać się będą w formie wykładów, otwartych dyskusji, warsztatów czy bardzo luźnych i nieformalnych spotkań przy ulubionych napojach.

  Tematyka

  W procesie wytwarzania oprogramowania bierze udział wiele działów i ludzi o różnych kompetencjach, którzy składają się na sukces projektu informatycznego, dlatego nie chcemy koncentrować się tylko i wyłącznie na zagadnieniach ściśle związanych z programowaniem.

  Tematy, które chcielibyśmy poruszać na Naszych spotkaniach:

  • infrastruktura informatyczna (wirtualizacja, zarządzanie konfiguracją, automatyzacja)

  • programowanie

  • testowanie oprogramowania

  • dokumentacja

  • użyteczność i dostępność oprogramowania

  • zarządzanie projektami

  • presales

  • monitorowanie i kontrola

  Powyższa lista zagadnień nie jest zamknięta, czekamy na Twoje pomysły!

  Dla kogo?

  Bierzesz udział w procesie wytwarzania oprogramowania? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem oprogramowania?

  Przyjdź, zobacz, porozmawiaj!

  Members (1,125)

  Photos (141)

  Find us also at