What we're about

O grupie

Gliwice Software BarCamp to oddolna inicjatywa mająca na celu skupienie specjalistów związanych z procesem tworzenia oprogramowania w celu swobodnej wymiany doświadczeń, wzajemnej nauki i inspiracji do podejmowania nowych wyzwań.

Środkiem do uzyskania powyższych celów mają być cykliczne spotkania które odbywać się będą w formie wykładów, otwartych dyskusji, warsztatów czy bardzo luźnych i nieformalnych spotkań przy ulubionych napojach.

Tematyka

W procesie wytwarzania oprogramowania bierze udział wiele działów i ludzi o różnych kompetencjach, którzy składają się na sukces projektu informatycznego, dlatego nie chcemy koncentrować się tylko i wyłącznie na zagadnieniach ściśle związanych z programowaniem.

Tematy, które chcielibyśmy poruszać na Naszych spotkaniach:

• infrastruktura informatyczna (wirtualizacja, zarządzanie konfiguracją, automatyzacja)

• programowanie

• testowanie oprogramowania

• dokumentacja

• użyteczność i dostępność oprogramowania

• zarządzanie projektami

• presales

• monitorowanie i kontrola

Powyższa lista zagadnień nie jest zamknięta, czekamy na Twoje pomysły!

Dla kogo?

Bierzesz udział w procesie wytwarzania oprogramowania? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem oprogramowania?

Przyjdź, zobacz, porozmawiaj!

Upcoming events (1)

GSBC#45 Kanban dla Zespołów Scrumowych

Kręgielnia Strike&Bar

Zarówno zespoły zaczynające pracę ze Scrumem, jak i te praktykujące je od miesięcy lub lat mogą bezpiecznie skupić się na poprawie przepływu bez strachu czy ryzyka “rozmontowywania” Scruma. Zastosowanie praktyk Kanbanu spowoduje, że wartość będzie dostarczana szybciej i będzie jej więcej w jednostce czasu. Kanban pozwala na uporządkowanie i zwizualizowanie prac w projekcie. Dzięki warsztatom doświadczysz tego jak pracuje się w Kanbanie dla Zespołów Scrumowych. Narzędzia statystycznego prognozowania zwiększą przewidywalność prac w sposób dotychczas nieosiągalny. Jakub Drzazga posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później już jako Scrum Master wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. pracował też jako PM w projektach zwinnych nie opierających się o Scruma. Przez jakiś czas był też członkiem zarządu software house'u. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem. Od wielu lat pomaga organizacjom począwszy od start upów na korporacjach kończąc rozwiązywać najróżniejsze problemy. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektowa modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepszy software i jest to najlepsze rozwiązanie istniejących problemów.

Past events (45)

GSBC #44 Jak skutecznie używać mierników

Kręgielnia Strike&Bar

Photos (159)

Find us also at