Next Meetup

GSBC #40 Pod maską react-create-app: jak stworzyć własna konfigurację webpacka
Co zrobić kiedy wszechobecne narzędzia CLI takie jak react-create-app przestają nam wystarczać? Co zrobić by dołączyć kawałek świata nowego javascriptu w istniejący projekt? Narzędzia ułatwiające start z projektem frontendowym nie zawsze są optymalne, rzadziej na tyle elastyczne by połączyć świat istniejącego kodu z nowym jednak większość ma wspólny mianownik - pod maską działa webpack. Przejdziemy drogę od pierwszej konfiguracji aż po optymalizację artefaktu. Pokaże jak łatwa i przyjemna może być praca z webpackiem. Wspólnie zbudujemy od zera aplikację wykorzystując webpacka dając ci wiedze i narzędzia do budowania własnych, coraz lepszych, konfiguracji. Od 6 lat zajmuję się budowaniem aplikacji w javascript i html, od prostych projektów na studiach po codzienną pracę w projekcie. Przez lata pracy przeszedłem ciężką drogę wielu różnych konfiguracji środowiska developerskiego by dziś bez zmartwień korzystać z webpacka. ================================================================================ Kamil Szymański Na co dzień Senior Web Developer, ale mówi o sobie Inżynier Oprogramowania, bo liczy się dostarczanie wartości, nie ważne czy w grę wchodzi kod czy nie. Od 6 lat pracuje w firmie Future Processing, po godzinach z pasją rozwijając swoje umiejętności w hobbystycznych projektach. Frontend to dla niego chleb powszedni, z Angularem idzie za pan brat od wersji 1.2 po dzisiejszy Angular 2+, zdradzając go czasem dla Reacta.

Kręgielnia Strike&Bar

Zwycięstwa 23 · Gliwice

  Past Meetups (40)

  What we're about

  O grupie

  Gliwice Software BarCamp to oddolna inicjatywa mająca na celu skupienie specjalistów związanych z procesem tworzenia oprogramowania w celu swobodnej wymiany doświadczeń, wzajemnej nauki i inspiracji do podejmowania nowych wyzwań.

  Środkiem do uzyskania powyższych celów mają być cykliczne spotkania które odbywać się będą w formie wykładów, otwartych dyskusji, warsztatów czy bardzo luźnych i nieformalnych spotkań przy ulubionych napojach.

  Tematyka

  W procesie wytwarzania oprogramowania bierze udział wiele działów i ludzi o różnych kompetencjach, którzy składają się na sukces projektu informatycznego, dlatego nie chcemy koncentrować się tylko i wyłącznie na zagadnieniach ściśle związanych z programowaniem.

  Tematy, które chcielibyśmy poruszać na Naszych spotkaniach:

  • infrastruktura informatyczna (wirtualizacja, zarządzanie konfiguracją, automatyzacja)

  • programowanie

  • testowanie oprogramowania

  • dokumentacja

  • użyteczność i dostępność oprogramowania

  • zarządzanie projektami

  • presales

  • monitorowanie i kontrola

  Powyższa lista zagadnień nie jest zamknięta, czekamy na Twoje pomysły!

  Dla kogo?

  Bierzesz udział w procesie wytwarzania oprogramowania? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem oprogramowania?

  Przyjdź, zobacz, porozmawiaj!

  Members (1,159)

  Photos (142)

  Find us also at