Past Meetup

GSBC #38 Kult Cargo - czyli błędy przy wprowadzaniu Agile

This Meetup is past

42 people went

Location image of event venue

Details

Wiele osób zapomina, że celem prowadzenia projektów jest działający produkt. Taki który użytkownikowi da ogromną wartość. Podejście zwinne jest czymś co ma nam w tym pomóc. Istnieje jednak pułapka, że chcąc być za wszelką cenę Agile, możemy łatwo zapomnieć dlaczego chcemy być Agile.

Podczas prelekcji dowiesz się, jakie idee stoją za podejściem zwinnym (np. Scrumem), jakie błędy są najczęściej popełniane oraz jak im zapobiec. Spotkanie będzie połączeniem studium przypadku oraz dyskusji.

Jakub Drzazga posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później już jako Scrum Master wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. pracował też jako PM w projektach zwinnych nie opierających się o Scruma. Przez jakiś czas był też członkiem zarządu software house'u. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga organizacjom począwszy od start upów na korporacjach kończąc rozwiązywać najróżniejsze problemy. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektowa modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepszy software i jest to najlepsze rozwiązanie istniejących problemów."