Past Meetup

Zhakowani w Tajwanie

This Meetup is past

17 people went

Location image of event venue

Details

Tajwański haker w Krakowie ?

Czy istnieją dobrzy hakerzy? A jeśli tak to co robią na Tajwanie?
Czy poprzez programowanie stają się bohaterami dla społeczeństwa?

Poznajcie razem z nami współczesny Tajwan oraz jak umiejętnie wykorzystuje najnowsze technologie do pracy społecznej !

Grupa Lokalni Bohaterowie wraz z Koło Naukowe Kulturoznawców UJ, WRSS WFAIS UJ i Hackerspace Kraków zapaszają na wydarzenie "Zhakowani w Tajwanie", które będzie składało się z 3 wykładów.

Gościem głównym wydarzenia jest programista z Tajwanu - Wu Min Hsuan, pseudonim TTcat, który jest zastępcą dyrektora generalnego w Fundacji g0v.tw 台灣零時政府. TTcat jest aktywistą i działaczem społecznym. Odpowiedzialny jest m.in. za międzynarodowy program sieciowy Fundacji Otwartej Kultury.
Na wystąpieniu przez niego prowadzonym opowie o działalności programistów na Tajwanie, np. jak udostępniają dane rządowe społeczeństwu.

Ponadto na spotkaniu poruszymy temat Tajwanu - zapoznamy się z jego kulturą i historią oraz dowiemy się na czym polega programowanie i czym są otwarte dane i jak to wygląda w Polsce.

Zapewniamy świetne towarzystwo, masę interesujących tematów i informacji, jedzonko w przerwie oraz afterparty z koncertem.

Plan wydarzenia*:
15:30 - 16:30 - Tajwański haker, prow. Wu Min Hsuan "TTcat" (wykład w języku angielskim z praktycznym zastosowaniem komputera)**

16:30 - 17:30 - "polish" Taiwan ?, prow. Shannon Chia - Wen Liao, wykład o współczesnym Tajwanie oraz o jego kulturze, społeczeństwie i historii, (wykład w języku angielskim)**

17:30 - 18:00 - przerwa - podwieczorek, catering Restauracja Avenue :)

18:00 - 19:00 - Dobry czy zły haker?, prow. Jakub "Bell" Kowalik - Hackerspace Kraków, wykład dotyczący możliwości jakie daje umiejętność znalezienia dostępu do wielu danych za pomocą nowych technologii oraz umiejętność programowania, zagrożenia i szanse, wykorzystanie tych narzędzi w pracy społecznej**

21:00 - afterparty Duffy's Irish Bar, koncert: Dave

* Plan wydarzenia, a w szczególności godziny mogą ulec zmianie.
** Szczegóły dotyczące prelegentów zostaną udostępnione w najbliższym czasie.

Miejsce wydarzenia: A1-08, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11.

Patroni medialni: Radiofonia 100,5 FM UJOT FM dlaStudenta.pl Newsello.pl