Past Meetup

UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów

This Meetup is past

180 people went

Location image of event venue

Details

Po krókiej przerwie powracamy z przytupem!

Temat 1
UX vs UI i nadchodząca doba nowych interfejsów.

Chris obali mity, które narosły wokół User Experience, jednoznacznie pokaże różnice pomiędzy UX i UI. Opowie także o wyzwaniach jakie stają przed badaczami UX, bo nie znamy jeszcze zachowań ludzi w obcowaniu z rzeczywistością rozszerzoną i interfejsami głosowymi i innymi najnowszymi technologiami do analizy i identyfikacji obrazu.

Temat 2
Jak zrobić dobry prototyp i kiedy prowadzić testy.

W drugiej części Chris pokaże co to znaczy dobry prototyp. Opowie jak go tworzyć, aby otrzymać z niego największą wartość projektową. Jako, że każdy prototyp należy przetestować – poruszy również te zagadnienia, wskazując na odpowiedni dobór rodzaju testu do potrzeby.

Na prelekcji obędzie się mały konkurs dla chętnych ze znajomości tematyki UX/UI - dla 5 osób, które najlepiej poradzą sobie z testem przewidziane są nagrody w postaci voucherów (każdy w wysokości 500zł) na szkolenie w AkademiUXUI :)! oraz książki i inne gadżety.

Prelegent:

Chris Badura - od ponad 22 lat zajmuje się designem. Początkowo jako Art Designer pracując w Krakowskim Studiu Filmów Animowanych, następnie Koncept Visual Designer w agencjach reklamowych, gdzie po kilku latach pełnił rolę Art Directora. Odnosił wówczas wymierne sukcesy, pracując bezpośrednio dla najbardziej rozpoznawalnymi brandami. Od zawsze starał się zrozumieć odbiorców dlatego chęć projektowania najlepszych rozwiązań dla użytkownika zdominowała całkowicie jego pracę. Laureat nagrody Diament Forbesa za najlepszą sprzedażową stronę, którą zaprojektował dla Royal Canin. Aktualnie, doskonale znając również technologię, pracuje jako konsultant UXUI Designer, dla banku HSBC oraz American Express (Amex GBT Group), jednocześnie rozwijając własną AkademięUXUI, poświęconą projektowaniu zoptymalizowanym.