Ruhsal Saptırma

Are you going?

2 spots left

Share:
Price: TRY10.00 /per person

Zincirlidere

Esentepe Mahallesi · Şişli

How to find us

Yerinizi ayırtmak için bize yazabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

Location image of event venue

Details

Bu haftanın grubunda, “ruhsal saptırma”i inceleyeceğiz. Ruhsal saptırma “çözümlenmemiş duygusal sorunlarla, psikolojik yaralarla ve bitmemiş gelişimsel görevlerle yüzleşmek ya da bunlardan kaçınmak için ruhsal fikirleri ve uygulamaları kullanma eğilimidir”. “Ruhsal saptırmanın boyutları abartılmış umursamazlık, duygusal hissizleşme ve bastırma, olumluyu aşırı vurgulama, öfke fobisi, körü körüne ya da aşırı hoşgörülü merhamet, zayıf ya da fazla gözenekli
sınırlar, orantısız gelişim (bilişsel zekanın çoğu zaman duygusal ve ahlaki zekanın çok önünde olması), kişinin olumsuzluk veya gölge
unsurları hakkındaki yargılamasının zayıflaması, ruhsal olana kıyasla kişisel olanın değerden düşmesi ve daha yüksek bir varlık seviyesine ulaşmış olma hezeyanlarını içerir.”

Ücret: 10 TL (bağış niteliğinde sembolik bir ücrettir)

---

Martin Ucik Kimdir?

Kişisel gelişim ve ruhsal uyanışa adanmış bir yaşamla Martin, 1988 yılında meditasyona başladı. 2000 yılında, Eckhart Tolle’nin “Şimdi'nin Gücü” öğretilerinin öğrencisi oldu ve daha sonra onun bir grup fasilitatörü olarak eğitildi. Sonraki beş yıl içinde, binlerce ruhsal uygulayıcı ile birlikte Santa Rosa, Kaliforniya'daki Ruhsal Yaşam Merkezi'nde haftalık düzenlenen “Şimdi'nin Gücü” gruplarına rehberlik etti.

2006'da Martin, Ken Wilber’in İntegral felsefesiyle tanıştı ve sonra onun iyi arkadaşı oldu. İntegral Spiritüellik çalışmaları Martin'e spiritüel uygulamanın dört boyutu, spiritüel gerçekleşmenin beş durumu, sekiz bilinç aşaması ve bilinçdışı beş gölge şekli gibi konularla ilgilenme olanağı sağladı. 2010 yılında manevi öğretmen ve “Evrimsel Aydınlanma” ve “Enlighten Next Magazine” in kurucusu Andrew Cohen ile tanıştı. Ardından gelen dostlukları ve sohbetleri ve Daniel Siegel’in “Bizin Nörobiyolojisi” nin araştırması, Martin’i, şu an faydalanabileceğiniz beynin evrimsel ve ilişkisel bağlamda modern spiritüel pratiklerin ve farkındalığın sınırlarına götürdü.

Martin aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş ve dünya çapında bilinen "İntegral İlişkiler: Erkekler İçin Bir Klavuz” ve “Sex Purpose Love: Couples in Integral Relationships Creating a Better World” adlı kitapların yazarıdır. Martin, Los Angeles ve İstanbul'da yaşıyor ve uluslararası alanda dersler veriyor.