Ahmak Şefkat

Are you going?

13 spots left

Share:
Price: TRY10.00 /per person

Zincirlidere

Esentepe Mahallesi · Şişli

How to find us

Yerinizi ayırtmak için bize yazabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

Location image of event venue

Details

Bu haftanın grubunda, “ahmak şefkat”i inceleyeceğiz. “Birlikte acı çekmek” anlamına gelen ve "kendilerine çeki düzen vererek" acılarını hafifletmek için birbirlerine destek olacak eylemlere yol açan gerçek şefkat ile arasındaki farkı öğreneceksiniz.
"Ahmak şefkat", acı çektiklerini görmeye tahammül edemediğimiz için insanlara istediklerini verme eylemidir. Başkalarına, kendilerinden yardım alarak içinde bulundukları durumlarından çıkmalarına yardım etmek yerine, onları daha fazla zehirle besleriz veya en azından onlardan bu zehri almayız. Bu kesinlikle şefkat değildir! Bu, arkadaşımızın gerçek gereksinimlerine yardımcı olmaktan çok kendi duygularımızla ilgilendiğimiz için bencilliktir.

Ücret: 10 TL (bağış niteliğinde sembolik bir ücrettir)

---

Martin Ucik Kimdir?

Kişisel gelişim ve ruhsal uyanışa adanmış bir yaşamla Martin, 1988 yılında meditasyona başladı. 2000 yılında, Eckhart Tolle’nin “Şimdi'nin Gücü” öğretilerinin öğrencisi oldu ve daha sonra onun bir grup fasilitatörü olarak eğitildi. Sonraki beş yıl içinde, binlerce ruhsal uygulayıcı ile birlikte Santa Rosa, Kaliforniya'daki Ruhsal Yaşam Merkezi'nde haftalık düzenlenen “Şimdi'nin Gücü” gruplarına rehberlik etti.

2006'da Martin, Ken Wilber’in İntegral felsefesiyle tanıştı ve sonra onun iyi arkadaşı oldu. İntegral Spiritüellik çalışmaları Martin'e spiritüel uygulamanın dört boyutu, spiritüel gerçekleşmenin beş durumu, sekiz bilinç aşaması ve bilinçdışı beş gölge şekli gibi konularla ilgilenme olanağı sağladı. 2010 yılında manevi öğretmen ve “Evrimsel Aydınlanma” ve “Enlighten Next Magazine” in kurucusu Andrew Cohen ile tanıştı. Ardından gelen dostlukları ve sohbetleri ve Daniel Siegel’in “Bizin Nörobiyolojisi” nin araştırması, Martin’i, şu an faydalanabileceğiniz beynin evrimsel ve ilişkisel bağlamda modern spiritüel pratiklerin ve farkındalığın sınırlarına götürdü.

Martin aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş ve dünya çapında bilinen "İntegral İlişkiler: Erkekler İçin Bir Klavuz” ve “Sex Purpose Love: Couples in Integral Relationships Creating a Better World” adlı kitapların yazarıdır. Martin, Los Angeles ve İstanbul'da yaşıyor ve uluslararası alanda dersler veriyor.

Attendees (1)

Go to Attendee List