Uyanmak ve Büyümek

This is a past event

4 people went

Price: TRY10.00 /per person

Zincirlidere Cd. No:92

92 Zincirlidere Cd. · Şişli

How to find us

Yerinizi ayırtmak için bize yazabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

Location image of event venue

Details

Bu haftanın grubunda, “Uyanmak ve Büyümek”i inceleyeceğiz.
Çoğu ruhani arayıcı ve öğretmen, “uyanmak” veya Ego Aşkınlığı ve “büyümek” veya Ego (Sağlıklı Benlik) Gelişimi arasındaki önemli farkı anlamıyor. Bu, Wilber-Combs Matrix olarak adlandırılan ve Integral teorisini kapsayan en önemli kavrayışlarından biridir. Beş durum / ruhsal farkındalık ya da idrak aşamasını ve sekiz Ego Gelişimi seviyesini bütünleştirir.
Bu buluşmada Ego durumları ile aşamaları arasındaki farkı ve farklı uygulamalarla bağımsız olarak nasıl geliştiklerini öğreneceksiniz.

Ücret: 10 TL (bağış niteliğinde sembolik bir ücrettir)

Adres: İntegral İlişkiler Gayrettepe
Zincirlidere Caddesi No:92 Kat:5 Daire: 20
---

Martin Ucik Kimdir?

Kişisel gelişim ve ruhsal uyanışa adanmış bir yaşamla Martin, 1988 yılında meditasyona başladı. 2000 yılında, Eckhart Tolle’nin “Şimdi'nin Gücü” öğretilerinin öğrencisi oldu ve daha sonra onun bir grup fasilitatörü olarak eğitildi. Sonraki beş yıl içinde, binlerce ruhsal uygulayıcı ile birlikte Santa Rosa, Kaliforniya'daki Ruhsal Yaşam Merkezi'nde haftalık düzenlenen “Şimdi'nin Gücü” gruplarına rehberlik etti.

2006'da Martin, Ken Wilber’in İntegral felsefesiyle tanıştı ve sonra onun iyi arkadaşı oldu. İntegral Spiritüellik çalışmaları Martin'e spiritüel uygulamanın dört boyutu, spiritüel gerçekleşmenin beş durumu, sekiz bilinç aşaması ve bilinçdışı beş gölge şekli gibi konularla ilgilenme olanağı sağladı. 2010 yılında manevi öğretmen ve “Evrimsel Aydınlanma” ve “Enlighten Next Magazine” in kurucusu Andrew Cohen ile tanıştı. Ardından gelen dostlukları ve sohbetleri ve Daniel Siegel’in “Bizin Nörobiyolojisi” nin araştırması, Martin’i, şu an faydalanabileceğiniz beynin evrimsel ve ilişkisel bağlamda modern spiritüel pratiklerin ve farkındalığın sınırlarına götürdü.

Martin aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş ve dünya çapında bilinen "İntegral İlişkiler: Erkekler İçin Bir Klavuz” ve “Sex Purpose Love: Couples in Integral Relationships Creating a Better World” adlı kitapların yazarıdır. Martin, Los Angeles ve İstanbul'da yaşıyor ve uluslararası alanda dersler veriyor.