Kediniz Neden Aydınlanmış Değil?

Are you going?

12 spots left

Share:
Price: TRY10.00 /per person

Zincirlidere

Esentepe Mahallesi · Şişli

How to find us

Gayrettepe metrosunun Esentepe çıkışı, DenizBank'tan aşağı inen yokuştan tamamen aşağı indikten sonra soldaki halı sahayı görün, halı sahayı geçtikten sonra düz ilerleyip 92 noyu bulun, binanın önünde "bi tutundurma ajansı" yazıyor. Kat 5, D 20.

Location image of event venue

Details

Birçok insan ve ruhani öğretmen, hayvanlarının ve özellikle de kedilerin Aydınlanmış olduğuna dair bir düşünceye sahiptirler. Bu düşünce, hayvanların geçmişe dair acı anıları ve gelecekle ilgili korkuları (veya umutları)nın olmamasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak hayvanlar, “Şimdi” yi anlık ya da doğrudan bir deneyim olarak deneyimleme olarak adlandırdığımız olguya sahiptirler. Başka bir deyişle, Aydınlanmış gibi görünürler. Böyle görünmelerinin nedeni, Rasyonel-Öncesi / Trans-Rasyonel yanılgı olarak adlandırılan klasik bir hatadandır. Hayvanlar (ve insan bebekleri) Rasyonel-öncesi evredelerdir ve kendilerini çevrelerinden ayırt edemezler. Yani tanım gereği Aydınlanmış olabilecek bir “öz” bulunmamaktadır. Diğer yandan, “düşünen” rasyonel benlik de Aydınlanmış değildir.
Sadece insanlar - her ne kadar Trans-Rasyonel durum/aşama ile kendini özdeşleştiren bir ego-benliğe sahip olmasalar da; farkındalığın Trans-Rasyonel durum/aşamasına ulaşıp Aydınlanabilirler.

Ücret: 10 TL (bağış niteliğinde sembolik bir ücrettir)

Adres: Zincirlidere Caddesi No:92 Kat:5 Daire:20

Martin Ucik Kimdir?

Kişisel gelişim ve ruhsal uyanışa adanmış bir yaşamla Martin, 1988 yılında meditasyona başladı. 2000 yılında, Eckhart Tolle’nin “Şimdi'nin Gücü” öğretilerinin öğrencisi oldu ve daha sonra onun bir grup fasilitatörü olarak eğitildi. Sonraki beş yıl içinde, binlerce ruhsal uygulayıcı ile birlikte Santa Rosa, Kaliforniya'daki Ruhsal Yaşam Merkezi'nde haftalık düzenlenen “Şimdi'nin Gücü” gruplarına rehberlik etti.

2006'da Martin, Ken Wilber’in İntegral felsefesiyle tanıştı ve sonra onun iyi arkadaşı oldu. İntegral Spiritüellik çalışmaları Martin'e spiritüel uygulamanın dört boyutu, spiritüel gerçekleşmenin beş durumu, sekiz bilinç aşaması ve bilinçdışı beş gölge şekli gibi konularla ilgilenme olanağı sağladı. 2010 yılında manevi öğretmen ve “Evrimsel Aydınlanma” ve “Enlighten Next Magazine” in kurucusu Andrew Cohen ile tanıştı. Ardından gelen dostlukları ve sohbetleri ve Daniel Siegel’in “Bizin Nörobiyolojisi” nin araştırması, Martin’i, şu an faydalanabileceğiniz beynin evrimsel ve ilişkisel bağlamda modern spiritüel pratiklerin ve farkındalığın sınırlarına götürdü.

Martin aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş ve dünya çapında bilinen "İntegral İlişkiler: Erkekler İçin Bir Klavuz” ve “Sex Purpose Love: Couples in Integral Relationships Creating a Better World” adlı kitapların yazarıdır. Martin, Los Angeles ve İstanbul'da yaşıyor ve uluslararası alanda dersler veriyor.