What we're about

Amacımız Agile hakkında bilgi ve deneyim paylaşımına ihtiyaç duyan kişiler için bir platform oluşturmak. Eğlenmek, paylaşmak isteyen, çözüm arayan, çözümüm var diyen herkese açık. Konumuz Agile, Yalın dolayısıyla takım, rol, organizasyonel dönüşüm, kültür ve Çeviklik düzlemindeki farklı alanlara ışık tutmak. Teknoloji , teknoloji olmayan ekiplerdeki uçtan uca deneyimleri paylaşmak, sadece Türkiye değil, yurtdışı deneyim ve bilgisini de aktarabilmek.

Upcoming events (3)

Değişim için Arketip(Archetype) Modeli, Komplex Zamanlarda Liderlik Koçluğu

Sıklıkla otonomiden ve kendi kendini örgütleyen takımlardan bahsedildiğini duymuşsunuzdur. Otonomi ve kendini örgütlemenin oluşabilmesi için bazı kısıtlara ve liderlik davranışlarına ihtiyaç bulunmakta. Burada liderlikten bahsederken sadece yönetsel bir pozisyon olarak değil bir yetkinlik olarak ele alıyoruz.Arketipler, liderleri ve kuruluşları etkileyen çok çeşitli kavramları sezgisel ve güçlü bir şekilde birbirine bağlar. Bu etkileşimli meet upta lider kavramını ve örgütsel arketipleri konuşuyor, küçük pratikler yapıyor olacağız. Mit ve anlatıdaki arketip kökünden başlayarak ve bu teorik literatürü liderlik teorileri ve davranış üzerine psikolojik literatürle birleştirerek, liderlerin belirli arketiplerle ilişkilerini ve etkilerini anlayarak kendilerini ve örgütlerini değiştirme süreci boyunca nasıl bir süreç izleyebileceklerini tartışacağız.

ICAgile Agile Certified Coach (ICP-ACC) Programı(Çevrimiçi/Ücretli)

Online event

TRY 5,900.00

Kayıt için [masked] a ulaşınız. Ücretli bir eğitim programı olup 6 yarım günde sunulacaktır. 5900 TL +KDV tutarındadır. Öncelikle Agile Koçun zihniyetine, rollerine ve sorumluluklarına odaklanır. Katılımcılar, Bir Agile koçun taşıması gereken mentorluk, kolaylaştırma, profesyonel koçluk ve eğitmen rolleri arasında ayrım yapabilecek ve aynı zamanda Agile bir ekip içinde anlamlı işbirliği ve sağlıklı çatışma çözümü için güvenli bir ortam yaratmak için gereken becerileri kazanacaklar. Bu eğitimin ilk bölümü, profesyonel koçluk beceri seti anlayışını geliştirmeye ve bu becerilerde ustalaşmanın Agile takımındaki bireylere hizmet etmenin değerine odaklanmaktadır. İkinci bölüm, katılımcılara, karmaşık insan sistemleri olarak ekiplere ve organizasyonlara odaklanırken, ekipleri başlatmak ve büyütmek için temel ekip koçluğu becerileri ve ekip geliştirme kavramlarını tanıtır. Konular Profesyonel Koçluk ve Çevik Koçluk Koçluk Duruşları ve Varlığı Aktif Dinleme ve Güçlü Sorular Koçluk Görüşmeleri Geri bildirim verme ve alma Koçluk Anlaşması Koçluk Takımları Çevik Rollere Geçiş Çatışma ile Başa çıkma Takım Değerlendirmeleri ve Performans Modelleri Eylemler Tasarlamak ve Sürekli İyileştirme için Koçluk Yapısı Organizasyonel Engelleri Yönetmek Etkili eğitimler vermek Her eğitim modülü, pratik aktiviteleri, alıştırmaları ve tartışmaları içerecektir. kimler katılmalıdır Hizmetkâr liderlik tutkusu ve Agile ekipleri ve organizasyonlarının hizmetinde profesyonel koçluk, mentorluk, kolaylaştırma ve eğitme isteği ile Agile Koçlarına veya hevesli koçlara. Diğer ilgili roller arasında ScrumMasters ve Agile koçluk uygulamaları ve ilkeleri hakkındaki anlayışlarını derinleştirmek isteyen Yönetim / Lider pozisyonlarındaki bireyler bulunur. Resmi bir ön koşul olmasa da, bu eğitime en iyi Agile Takım Kolaylaştırmasından (ICP-ATF) sonra katılınır. Katılımcılar IC Agile Agile Coach sertifikası kazanacaklar. Eğitim 6-7 -20-21 Şubat ve 6-7 Mart tarihleri 6 yarım gün olarak sunulacaktır. Eğitim fiyatı KDV hariç belirtilmiştir.

Temel Agile ve Scrum eğitimi(Çevrimiçi/Ücretli)

Online event

TRY 990.00

Ücretli bir etkinliktir. Agile ve Scrumın temelleri paylaşmaya yönelik olan bu çevrimiçi eğitimi Cumartesi -Pazar 2 ardışık gün şeklinde sunulacaktır. Eğitim her gün 10:00-14:00 saatleri arasındadır. Agile ve Scruma yönelik bilgi almak isteyen, bilgilerini tazelemek isteyenler için uygundur. Sanal ortamda kullanılacak Miro ve Zoom linkleri katılımcılarla daha sonra paylaşılacaktır. Kayıt için [masked] a mail atabilirsiniz. Kişi başı katılım 990 TL+KDV dir.

Photos (18)