IstanbulCoders Devops Workshop - Hafta 1

This is a past event

120 people went

Details

İstanbul Coders olarak herkesin sürekli teslimatı (continuous delivery) deneyebileceği uygulamalı bir atölye tasarladık.

Bu atölyede Docker ve Kubernetes'i kullanarak en gelişmiş sürüm yönetimi tekniklerinin pratiklerini yapacağız.

Daha önceki etkinliklerden farklı olarak bu atölyede pek fazla anlatım yok, pratik var. Amacımız herkesin kendi kendine bir şeyleri yapması ve yardımlaşması. Bundan dolayı bu atölye biraz hazırlık gerektiriyor.

Yapılması gereken hazırlıkları ve öncesinde göz atılması gereken konuları aşağıda bağlantısını verdiğimiz tahtada paylaştık. İlk sütun: "Ilk Etkinlik Öncesi Katılımcıların Gerçekleştirmesi Gereken Maddeler"

https://trello.com/b/cGg3VMMT/coders

Bu liste icinde yapmakta zorlanacaginiz maddeler olacaktir. Lutfen https://discord.gg/7QwAWVm kanalindan sorunlarinizi paylasin, ve yardim isteyin. Eminiz gereken yardimi kanalda bulacaksiniz.

Bir yandan Continuous Delivery pipeline(sürekli geliştirme hattı) yaparken bir yandan da Docker, Kubernetes, Gitlab CI/CD, Google Cloud gibi araç ve platfolarmları öğrenmeye başlamak eğlenceli geliyorsa, fırsatı kaçırmayın!

Tecrübeli arkadaşlar, paylaşım için güzel bir ortam olacağını düşünüyoruz. Sizleri de bekliyoruz.

Workshop, 3 hafta her Cumartesi seklinde planlandi. Yani birbirinin devami halinde 3 workshop olacak. Bu yuzden katilimcilarin bu 3 workshop'a da devamliligi onem tasiyacak.

İlk Gün: 05 Ekim Cumartesi, 2019, Saat 10:00

Mekan sponsorumuz Trendyol'a teşekkürlerimiz ile.

**ÖNEMLI NOT**

Ön kayit (RSVP) yapanlar için kesin kayit 1 saat içerisinde kapatilacaktir, lütfen asagidaki link'den kesin kayit için formu doldurunuz aksi taktirde form kapatilarak kesin kayit sonlandirilacaktir ;

http://tiny.cc/x7qfdz

AYRICA TÜM ETKINLIKLERIMIZ **ÜCRETSIZDIR**

**Adres**

https://goo.gl/maps/WH1Zij7EMnBW4itd8 , Trendyol Maslak ofisi, Noramin is Merkezi, Caffe Nero'nun solundan otoparka giris yapilan yoldan asagiya inerken giris sagda.

**Iletisim**

IstanbulCoders discord kanalindan; https://discord.gg/7QwAWVm

Görüşmek üzere.
İstanbul Coders ekibinden sevgilerle