Past Meetup

Istanbul JUG “Hackathon” planlaması toplantısı

This Meetup is past

50 people went

Details

Herkese Merhaba!

Istanbul JUG olarak ilk “hackathon” umuzu yapmak istiyoruz.

Konuyu belirlemek için bir araya gelip oylamayla hackathon konusu seçiyoruz. Size fikir vermesi için aklımızda olanlar konular;

+Help Radar
Harita uygulaması, yardıma ihtiyacı olunan noktanın fotoğrafını çekerek veya sadece orayı işaretleyerek uygulamada harita üstünde kayıt açıyoruz. Uygulamayı kullanan diğer yardım severler kendilerine ne yakın yardıma ihtiyaç noktasına gidiyorlar. Bu uygulamayı bireyseller kullanabildiği gibi restoranlar, hastaneler de kullanabilir.

+Game
Belirli bir konsepte bağlı kalmaksızın herhangi bir oyun türü.

+Animal Shelter
Veterinerlerin, yetkililerin sahipsiz hayvanları kayıt ettirebileceği, hayvan severlerinde aynı sistemden hayvan sahiplenmek için kullanabileceği bir uygulama.

Let's Meetup Abroad
Başka ülkeye giden yabancı kökenli insanlar sosyalleşmekte zorlanıyorlar. Genelde ilk eğilim kendileri gibi yabancı kökenli insanları bulmak, ama bu İstanbul gibi bir yerde kafe, barlar gibi pek çok yerler olmasına rağmen zor olan bir etkileşim. Let's Meetup Abroad ise bu insanların birbirlerine daha rahat ulaşabileceği bir sosyal medya uygulaması.

Second Opinion Doctor
Hastane'ye gittiğiniz zaman doktorun size koyduğu bir teşhise genelde kimse inanmak istemez ve başka doktorlarada görünmenin gelenek haline geldiği bu günlerde bunu daha siz muane olurken kolaylıkla sağlayan bir uygulamamız var artık. Doktor sizin sağlık raporlarınızı aldığı andan itibaren aynı yetkinliğe sahip başka doktorlarında aynı sonuçu eş zamanlı değerlendirip sizi iyileştirmeye çalıştığını düşünün. O halde, Second opinion Doctor.

Konularımız böyle. Toplantımızda konumuz belirlendikten sonra sponsorlarımızın durumuna göre de Hackathon tarihini ve yerini sizinle toplantıda paylaşıyor oluruz.

Amacımız
Bu hackathon diğerlerinden oldukça farklı.

Öncelikle para ödülümüz yok. Hatta herhangi bir ödülümüz yok.

Amacımız, buradan çıkacak olan projeyi devam ettirerek ürün fazına kadar ilerletmek ve Greenfield projemizi insanların kullanımına açmak. Açık kaynaklı olan ve kâr amacı bulunmayan ürünümüzün toplumsal sorunlara çözüm üretmesini beklemekteyiz.

Bu kapsamda ilki olacak olan etkinliğimizde sizleri de aramızda görmek ve bu yolculuğa hep beraber çıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Etkinlik sponsorumuz iyzico' dan pizza ve kola servislerimiz de olacak :)

Hackathon detail: http://javausergroup.istanbul/greenfield
Slack: http://goo.gl/vHwrCy
Github Open-source Organization: https://github.com/JUGIstanbul