• InnoCampus Startup Haftasonu Sunumları

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

  28 Temmuz Cuma saat 17:00'da 15 takımın katılımıyla başlayan InnoCampus Startup Haftasonunda sona geliniyor. 48 saat sonunda az uyku, bol kahve ve yoğun çalışmaların ardından 30 Temmuz Pazar günü saat 13:00 'da gerçekleşecek sunumları izlemeye İzmir inovasyon ve girişimcilik ekosisteminin yaratıcı ve aktif aktörlerini bekliyoruz. InnoCampus Startup Haftasonu Takımları: Sümerbank Genda Organik Solucan Gübresi Otizmli çocuklar için oyuncak Mülteci ve Göçmen Platformu Plathon Fashicon Ardunya Lastik Pro GingerUp Suriyeli Mültecileri Bİlgilendirme Uygulaması Çocuklara Sosyal Becer Kazandırma Platformu Donerella Uluslararası Öğreci Destek Ofisi InnoCampus Urla Programı boyunca gerçekleşek diğer eğitim ve etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz. InnoCampus İzmir Girişim Hızlandırıcı Programı, Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IOM) desteği ile İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleştirilecektir. InnoCampus İzmir Programı Türkiye’de girişimci olmak isteyen tüm gençleri ve Türkiye genelindeki mültecileri hedeflemektedir. Detaylı bilgi ve başvuru için: http://innocampus.org/izmir-girisim-hizlandirici-programi-2017/ InnoCampus, girişimcilik programlarının yanı sıra içerisindeki YapLab (Protototipleme Laboratuvarı) ile hızlı prototipleme ve dijital teknolojiler eğitimleri de düzenlemekte ve eğitimler uygulamalı olarak ilerlemektedir.YapLab Eğitim ve Atölyelerinden Bazıları:YapLab ve Açık Kaynak TeknolojilerAutocad Fusion ile 3B modelleme 3B Yazıcı Atölyesi Arduino ile Temel Elektronik Prototipleme Arduino ile Tasarım Atölyesi Nesnelerin İnterneti Robotik Atölyesi Lazer Kesici Eğitimi Tasarım Odaklı DüşünmeDetaylı bilgi ve başvuru için: http://innocampus.org/izmir-yaplab-egitim-programi/ Projeni yarat ya da seç, başvurunu yap, mentor ve teknoloji desteği ile hem öğren hem üret! Yaratıcılığınla 24 saatte yapabileceklerini keşfet! InnoCampus Üreten Festival 24 saat süren çok disiplinli takımların eğitmenler ve mentorlerle birlikte dijital teknolojilere yönelik projeler geliştirdikleri bir maratondur. Proje Alanları: Nesnelerin İnternetiİnsansız Hava Aracı3B Yazıcı MontajıÇocuklar için Teknoloji OyunlarıRobotikÖzgün fikrinizDetaylı bilgi ve başvuru için: http://innocampus.org/innocampus-ureten-festival-izmir/ InnoCampus Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı’nın amacı, liseli gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik atölyeler yapmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamaktır. Detaylı bilgi ve başvuru için: http://innocampus.org/innocampus-lise-girisimcilik-ve-yaraticilik-kampi-izmir/

 • InnoCampus Urla Startup Program

  Originn Coworking Space

  (For English please scroll down) InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programı 14 - 26 Ağustos tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek. Program, 28 - 30 Temmuz tarihleri arasında Urla’da yapılacak InnoCampus Startup Haftasonu ile başlayacak. InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Program 2 hafta sürecek olup, kabul edilenlere konaklama ve katılım ücretsizdir! Program sonunda başarılı takımlara hibe desteği verilecektir. InnoCampus konteynırları 2 ay boyunca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde olacak olup, bu süreçte gerçekleşecek YapLab Haftası, Üreten Festival, Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı, Startup Haftasonu ve Girişim Hızlandırıcı Programı hakkında detaylı bilgi almak için İzmir'deki tüm girişimci ve maker'ları tanışma toplantısına bekleriz. Etkinlik mekanı: http://www.originn.com.tr/ InnoCampus Startup Accelerator Program will take place at Izmir Institute of Technology 14 - 26 August. The program will start with the Startup Weekend 28-30 July in Urla. InnoCampus Startup Accelerator Program lasts 2 weeks. The participation and accommodation are free of charge to those accepted to the program! The best teams selected by the jury receive seed money at the end of the program. InnoCampus containers will be at Izmir Institute of Technology for 2 months. We are looking forward to seeing you there If you want to get more information about FabLab week, Maker Fest, Entrepreneurship and Creativity Camp for High School Students, Startup Weekend and Startup Accelerator Program. For all entrepreneur and maker in izmir. Event venue: http://www.originn.com.tr/ If you are a refugee who is interested in entrepreneurship, please join us. You are most welcome.

 • InnoCampus Urla Startup Program

  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

  (For English please scroll down) InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programı 14 - 26 Ağustos tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek. Program, 28 - 30 Temmuz tarihleri arasında Urla’da yapılacak InnoCampus Startup Haftasonu ile başlayacak. InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Program 2 hafta sürecek olup, kabul edilenlere konaklama ve katılım ücretsizdir! Program sonunda başarılı takımlara hibe desteği verilecektir. InnoCampus konteynırları 2 ay boyunca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde olacak olup, bu süreçte gerçekleşecek YapLab Haftası, Üreten Festival, Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı, Startup Haftasonu ve Girişim Hızlandırıcı Programı hakkında detaylı bilgi almak için İzmir'deki tüm girişimci ve maker'ları tanışma toplantısına bekleriz. Etkinlik mekanı: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - İnovasyon Merkezi zemin kat 18 numaralı seminer salonu *Urla'da gerçekleşecek buluşmaya katılamayacaklar aynı gün saat 19:00' da Originn Coworking Space'de gerçekleşecek diğer buluşmaya katılabilir InnoCampus Startup Accelerator Program will take place at Izmir Institute of Technology 14 - 26 August. The program will start with the Startup Weekend 28-30 July in Urla. InnoCampus Startup Accelerator Program lasts 2 weeks. The participation and accommodation are free of charge to those accepted to the program! The best teams selected by the jury receive seed money at the end of the program. InnoCampus containers will be at Izmir Institute of Technology for 2 months. We are looking forward to seeing you there If you want to get more information about FabLab week, Maker Fest, Entrepreneurship and Creativity Camp for High School Students, Startup Weekend and Startup Accelerator Program. For allentrepreneur and maker in izmir. Event venue: Izmir Institute of Technology - Innovation Center If you are a refugee who is interested in entrepreneurship, please join us. You are most welcome.

 • A Virtual Meetup to Introduce U.Lab InnoMate

  Location visible to members

  Google Hangout Link: https://hangouts.google.com/hangouts/_/innomate.co/virtual-meetup?authuser=0 We live in a time of disruptive change. How to activate our capacity to lean into the emerging future may well be the most important leadership challenge of our time. How do you cultivate curiosity, compassion and courage in the face of prejudice, anger and fear? This seven-week on-line course (https://www.edx.org/course/u-lab-leading-emerging-future-mitx-15-671-1x)of Otto Scharmer, Senior Lecturer of Massachussets Institute of Technology (MIT), starts on 8 September is an introduction to a method called Theory U (https://www.presencing.com/theoryu), developed at MIT, for leading such change in business, government and civil society contexts worldwide. Participants of this course will co-pioneer new approaches to today’s most important social and environmental challenges using a method of awareness based systems change. This innovative course also aims to create online and offline self-coaching circles and co-creative communities (hubs) around the world among its participants. With this introductory session, we will co-create U.Lab InnoMate which will be an online international network to connect the members of the InnoMate Entrepreneurship and Innovation Meetup Groups in Brussels, Luxembourg, Milan, Istanbul, Ankara and Izmir who will follow the U.Lab edX Course. The introductory session is free of charge and will be hosted and facilitated by Mustafa Osman Turan (https://www.linkedin.com/in/mustafa-osman-turan-9229316?trk=nav_responsive_tab_profile), founder of InnoMate Global (http://eepurl.com/bOKVIX)and co-organizer of InnoMate Izmir. Participants should have a good command of English.

  1
 • Dönerde inovasyon ve girişimcilik

  Location visible to members

  Döner kesme robotlarıyla dünyaya açılan IDM Mekatronik Genel Müdür'ü Tansu Korkmaz ve Türkiye ve Dünya'da dönerin markası olma hedefiyle yola çıkan restoran zinciri Baydöner'in Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz'dan girişimcilik hikayelerini dinleyeceğimiz bu meetup'ta 29 Temmuz, saat 17.30'da görüşmek üzere.

 • Geleceğin trendleri

  Location visible to members

  Sivil toplum kuruluşu, yerli ve yabancı şirket bakış açılarından geleceğe bir göz atmaya ne dersiniz? Hayatı en çok etkileyecek yeni teknolojiler neler? Bu teknolojiler kullanıcı deyimlerini nasıl etkileyecek? İş hayatında ve dünyada beklenen etkileri neler olacak? Panelistler: Erdoğan Çeşmeli - Genel Müdür Yardımcısı, General Electric Enis Yazırlıoğlu - Stratejik Pazarlama Yöneticisi, Turkcell Dr.Cüneyt Tuğrul (Dr. Cüneyt Tuğrul Sağlık Polikinliği)

  1