Past Meetup

Nauka Programowania Funkcyjnego

This Meetup is past

77 people went

Location image of event venue

Details

Po kilku podjętych próbach wydaje mi się, że praktycznie niemożliwe jest wytłumaczenie w godzinę czy dwie zupełnie nowego paradygmatu programowania - tak odmiennego od tego czym byliśmy karmieni przez ostatnie kilkanaście lat.

Dlatego w trakcie tej prezentacji skupię się na wytłumaczeniu, od której strony "wejść" w ten nowy paradygmat abyśmy jak najszybciej zaczęli czerpać zyski praktyczne w codziennej pracy.

Dodatkowo by powiązać ten nowy paradygmat z naszą praktyką postaram się przygotować jakieś bardziej życiowe przykłady aniżeli użycie standardowych operacji na zwykłych liczbach, które to podeście zauważyłem w większość materiałów o FP na necie.

No i oczywiście aby było łatwiej na tyle na ile się da kod będzie w Javie8 (bo chyba najwięcej osób pisze w Javie) i dopiero w razie potrzeby przeskoczy się na Scalę czy Haskella. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych tematem. Mam nadzieję, ze w trakcie tego spotkania uda mi się przekonać jak najwięcej osób do podejścia, które moim zdaniem jest znacznie potężniejsze od OOP.

Prowadzi : Paweł Włodarski

No i być może z tego wyłoni się dodatkowo cykl warsztatów o FP.