Past Meetup

Java8 - Programowanie Funkcyjne Warsztat 2 - "Imperatywne w deklaratywne"

This Meetup is past

24 people went

Location image of event venue

Details

Jest to druga część kursu Programowania Funkcyjnego w Java8.

Tym razem aby zbudować lepszą intuicje i zrozumienie zastosowaniu Funkcji w kodzie dokonamy refaktoringu takiej klasycznej pętelki z ifami i forami do w pełni funkcyjnej kompozycji.

W trakcie warsztatu zobaczymy :

• Jak kompozycja funkcji pozwala konfigurować obliczenia unikając powtórzeń

• Jak wyodrębnianie kawałków logiki to osobnych funkcji znaaaaaacznie ułatwia tetsowanie

• I w końcu jak same funkcje mogą być parametryzowane przez inne funkcje a także same budować funkcje co otworzy zupełnie nowe możliwości.

Pełen plan z rysunkami dostępny jest na :

Materiał : https://pawelwlodarski.gitbooks.io/functional-programming/content/workshop2_-_java8.html

WYMAGANIA WSTĘPNE :

Zakładam znajomość materiału z pierwszego warsztatu czyli kod taki jak "a->a+1" czy "Function>" nie powinny budzić zaskoczenia/zdziwienia/przerazenia.

Najlepiej przerobić sobie material z pierwszego warsztatu : https://pawelwlodarski.gitbooks.io/functional-programming/content/workshop1.html

PRZYGOTOWANIA DO WARSZTATU

• wyciągnięte repo: https://github.com/PawelWlodarski/workshops

• Intelij z pluginem do scali (plugin do scali potrzebny do zaimportowania projektu bo projekt jest na SBT)

• I po imporcie odpalcie sobie chociaż jednego maina, żeby zweryfikować, że działa

JAK DOTRZEĆ :

"Zapraszamy na spotkanie do Cybercom Poland. Warsztaty odbędą się w siedzibie firmy, ul. Dowborczyków 25. Prosimy kierować się do nowego budynku (biały, zaraz przy parkingu). Na głównych drzwiach będzie informacja o spotkaniu i dalsze instrukcje. Obędzie się raczej bez GPSa . Sala zlokalizowana jest na I piętrze. Istnieje możliwość wjazdu na parking firmowy - prosimy przekazać ochroniarzowi informację, że jest to spotkanie JUG w Cybercom Poland. Z racji naszych skandynawskich korzeni propagujemy w naszej firmie FIKĘ , na spotkaniu pojawi się więc obowiązkowo kawa i różne słodkości! Zapraszamy!

"

-----------SEKCJA DLA SPONSORA-----------.

Cybercom Poland jest częścią prężnie działającej szwedzkiej grupy IT (Cybercom Group) specjalizującej się w rozwiązaniach internetowych, bezpieczeństwa, usług mobilnych i telekomunikacyjnych. W Polsce rozpoczęliśmy swoją działalność w 1997 roku. Posiadamy dwa biura: w Warszawie (Hrubieszowska 2) oraz w Łodzi (Dowborczyków 25). Obecnie zatrudniamy ponad 200 specjalistów IT.

--------------------------------------------------