Pattern Matching i Algebraiczne Typy Danych

This is a past event

18 people went

Location image of event venue

Details

Warsztat będzie nakierowany na dwa obszary

• Nauka i doskonalenie użycia Pattern Matchingu w Scali ( Będą przykłady z typami prostymi i złożonymi.

• Poznanie nowego typu modelowania danych tzw. "Algebraic Data Types" , który podnosi wykorzystanie pattern matchingu na zupełnie nowy poziom.

• Zrozumiemy jak dokładnie działają case class w kontekście Pattern Matchingui jak przy pomocy companion object nadać podobne właściwości zwykłym klasom.

• I w końcu zobaczymy, że Pattern Matching wcale nie łamie enkapsulacji

MATERIAŁ :

https://pawelwlodarski.gitbooks.io/functional-programming/content/workshop_-_adt.html

REPOZYTORIUM:
https://github.com/PawelWlodarski/workshops/tree/master/src/main/scala/jug/lodz/workshops/fppatternmatching

PRZYGOTOWANIE :

Zaimportujcie projekt do IDE i zobaczcie czy odpala się pierwsza klaska jug.lodz.workshops.fppatternmatching.exercises.PMPart1Syntax

---------Sekcja dla sponsora------------------

Oberthur Technologies (OT) jest światowym liderem w dziedzinie produkcji kart płatniczych, identyfikacyjnych oraz kart SIM i ich personalizacji oraz rozwiązań software’owych. W grudniu 2014 roku otworzyliśmy pierwsze polskie centrum R&D w Łodzi. Zatrudniamy już ponad 100 specjalistów IT.

Za nami pierwsze wdrożenia naszych platform z obszaru Telco i Payments, tworzone w najnowszym stacku technologicznym (Java 8, Akka, Scala, Docker), a przed nami wejście w świat IoT / M2M – i budowa dedykowanego zespołu w technologiach Scala / Akka do realizacji wyzwań związanych z przejęciem i rozbudową platformy.

Poszukujemy osób, dla których programowanie jest pasją, które lubią się uczyć i rozwijać swoje umiejętności. Do aplikowania zapraszamy Programistów Java, Scala, a także Integratorów i Testerów automatycznych.

-----------------------------------------------------------