Warsztaty ze Scali dla developerów Javy

Are you going?

6 spots left

Share:
Location image of event venue

Details

Krótkie (1-dniowe) warsztaty ze scali prowadzone przez certyfikowanych trenerów Scali. Warsztaty są dla wszystkich, którzy choć pobieżnie znają Jave. W sumie wystarczy, że wiesz coś niecoś o JVM i potrafisz napisać kilka klas czy beanów i użyć Javowych kolekcji. Wiedza i doświadczenie z Javy 8+ będzie na plus ale nie będzie wymagana.

Kilka słów na temat agendy

Zaczniemy od podstaw języka, przejdziemy przez to jak tworzy się klasy (czy case clasy) i zobaczymy jak to wszystko kompiluje się do byte codu. Następnie zobaczymy pewne ciekawe konstrukcje używane w Scali, a mające swoje korzenie w funkcyjnych paradygmatach programowania (będą kolekcje, obsługa błędów czy pattern matching).

Prowadzący:

Paweł Lipski - Software developer, obecnie pracuje w VirtusLab dla startupu z UK (głównie Scala + odrobina devopsu). Żywy helpdesk dla wszelkich problemów z gitem. W wolnym czasie rozwija git machete (open-sourcowe rozszerzenie do gita jego pomysłu).Ma na koncie praktyki w NYC i kilka egzotycznych wypraw, od Arabii Saudyjskiej przez Buenos Aires po Hong Kong.

Michał Pociecha - Software developer od lat związany z firmą VirtusLab, gdzie stara się wyjść też poza standardowy zakres obowiązków programisty. Współorganizator Kraków Scala User Group. Zaczął pisać w Scali w 2012 roku i pozostaje jej wierny aż po dziś dzień, przy czym uważa, że mimo całego jej bogactwa warto stosować "rule of least power". Prywatnie, poza informatyką, miłośnik gitary i tańców swingowych.

Paweł Dolega - Człowiek od wszystkiego (i specjalista w niczym). Inżynier oprogramowania z wykształcenia i zamiłowania. Pracuje w okolicach Scali od 2009 roku (ostatnio mniej niż wcześniej). Dostarczał oprogramowanie dla ogromnych globalnych korporacji, małych startupów i wszystkiego pomiędzy (małe/średnie firmy, korporacje, startupy, organizacja rządowe). Obecnie pełnię rolę VP of Engineering (Cloud & Reactive stack) w VirtusLab.