• Warsztat "Docker dla początkujących"
  Hej! Wakacje w pełni ale JUG już planuje jesień ;) Na początek zapraszamy Was na warsztat z Marcinem Stożkiem z Zielonogórskiego JUGa. Wydarzenie sponsoruje Commerz Systems. O wydarzeniu: Docker, z Dockerem, o Dockerze, Docker to, Docker tamto, Docker na prezydenta. Strach otworzyć lodówkę. Ale co to właściwie jest i czy może być przydatne dla zwykłego, poczciwego programisty? Podczas szkolenia nauczysz się jak okiełznać tę technologię, dowiesz się przy okazji o kontenerach, ich podstawach, wydajności i bezpieczeństwie oraz całym ekosystemie. Dowiesz się jak stworzyć i zarządzać kontenerami, jak konteneryzować swoje aplikacje, gdzie trzymać zbudowane obrazy oraz jakich narzędzi używać, żeby życie było proste. Sztuczki i kruczki też są w zestawie. O prelegencie (Marcin Stożek): Za dnia jestem programistą i devopsem, po nocach czytam co słychać na Hacker News. Wierny fan pracy zdalnej. Brałem udział w wielu projektach z różnych dziedzin, od bezpieczeństwa w kolejkach po Hadoopa, od monolitu do mikroserwisów. Wyznaję automatyzację oraz wierzę, że Linux to najlepsza rzecz pod słońcem. No, może druga w kolejności zaraz po Vim ;) Słów kilka o sponsorze: Commerz Systems jest spółką branży IT. Należy do międzynarodowej grupy Commerzbanku, jednego z największych europejskich banków. Firma jest głównym dostawcą usług projektowania i zarządzania aplikacjami dla całej grupy. Obecnie zatrudnia ponad 1000 pracowników w oddziałach w Polsce (Łódź), Niemczech (Frankfurt, Brema, Dusseldorf, Hamburg) oraz w Czechach (Praga). Technologicznie zakres usług świadczonych przez Commerz Systems obejmuje całe spektrum aktualnej architektury oprogramowania – od tradycyjnych systemów mainframe, aż po wyspecjalizowane rozwiązania web i aplikacje. Firma wspiera bankowość detaliczną, komercyjną oraz inne centralne funkcje Commerzbanku.

  Commerz Systems

  Wersalska 6 · Łódź

  10 comments
 • Wieczorek ze Springiem
  PREZENTACJA PIERWSZA Testing Your Message-Driven Application Type Demo Abstract So you end up with messaging and event-driven architecture. You also have heard about event sourcing and applied this principle in a few places in your code. Everything seems to be working perfectly, you are about to perform the first release and you’ve decided to change the structure of one event. The event you have changed was both used for state reconstruction (event sourcing) and integration (event-driven architecture). Due to that change, out of a sudden, your acceptance environment stopped working… “How come?! I have only changed an implementation detail in my cool event-sourced domain!” said the senior developer. In this talk, we will chat about how to work with events that are used as integration messages in your system. We will tackle content-negotiation, versioning and acceptance tests. There will be a lot of Spring Cloud stack and we will see how we can benefit from Consumer Driven Contracts when NOT using REST APIs. PROWADZĄ : Marcin Grzejszczak i Jakub Pilimon PREZENTACJA DRUGA Niespodzianka

  Cybercom Poland

  Składowa 35 · Łódź

  26 comments
 • SegFault Wrocław losowanie biletu
  Zasady jak zwykle - losujemy wśród tych którzy mają zdjęcie profilowe (własne) oraz wpisane imię i nazwisko (także własne) - czyli np "neoViperKoder07 z hakerem na obrazku" nie kwalifikuje się do losowania. Notka od sponsora : "Po sukcesie premierowej edycji SegFault w Łodzi, rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do jesiennej odsłony konferencji – tym razem we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do stolicy Dolnego Śląska już 24 września br.! SegFault to pierwsza konferencja IT w Polsce, która sięga ku temu, co zapomniane w branży. SegFault skupia się na fundamentach i niezmiennych koncepcjach. Trudno znaleźć tu wątki będące pogonią na zmiennymi trendami. SegFault krąży wokół pięciu głównych bloków tematycznych: Architecture At Scale, Small Architectures, Foundations of Future Architectures, Architecture of You oraz Legacy Architectures. Założeniem SegFault jest udowodnienie, że wysokopoziomowe rozwiązania mają swoje niezmienne początki w solidnych koncepcjach i teoretycznych podstawach. Agenda wrocławskiego SegFault zapełnia się z dnia na dzień. Wśród zgłoszonych prelegentów znajdziecie takie nazwiska jak: Zbyszko Papierski, Wojtek Rząsa, Tomek Nurkiewicz, Michał Bartyzel, Jan Pustelnik, Wojtek Erbetowski, czy związani z Symentis: Daniel Pokusa i Paweł Szulc. Radę Programową SegFault demokratycznie tworzą: Jarek Pałka (Chief Procrastinator Officer), Kuba Marchwicki (Chief Mob Officer), Wiktor Sztajerowski (Chief Wizard Officer) oraz Justyna Bień (Chief Enterteinment Officer). Organizatorem konferencji jest agencja doradztwa Symentis. Rejestracja na SegFault we Wrocławiu już ruszyła. Uwaga: I tura rejestracji kończy się 23 sierpnia! Pospieszcie się! Więcej informacji dotyczących wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej : wroclaw2018.segfault.events"

  internety

  internety · Łódź

  8 comments
 • Beyond Jigsaw
  Java Platform Module System is undoubtedly one of the flagship features of language. During the session I will tackle: · Modularity · History and reasons behind the concept · How to start · Services · Compile-Time Dependencies · Deep reflection · Building · Versioning · Comparison to OSGI Piotr Stawirej https://piotrstawirej.bitbucket.io https://twitter.com/p_stawirej -------------Komentarz narratora ----- Można wpaść z browarem. --------------------------- Co\Walk HUB Informacja o przestrzeni o\Walk HUB to coś więcej, niż alternatywa dla tradycyjnego biura, coworku czy pracy w domu. To nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz małych firm z branży technologicznej. Dzieląc mury kultowej OFF Piotrkowskiej, przestrzeń stanowi domenę łódzkiej społeczności przedsiębiorców, mentorów, ludzi kreatywnych oraz lokalnych grup IT. W Co\Walk HUB nigdy nie będziesz sam. No chyba, że akurat potrzebujesz miejsca do pracy w skupieniu. Miejsce łączy możliwość pracy indywidualnej i zespołowej z organizacją szkoleń, sesji design thinking czy spotkań biznesowych. Otwarty charakter przestrzeni sprzyja wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów. Zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych. Stojące za projektem hasło „let’s walk” zakłada zdrowy styl życia, także w pracy. Bo aktywność to nie tylko zwinne metodyki czy mobilne technologie – Co\Walk HUB wprawia w ruch zarówno pomysły, jak i mięśnie! Można tu więc poodbijać pomysły na trampolinie, porozciągać budżety na drabinkach lub poskajpować na… sportowej bieżni. Just do IT!

  Co\Walk HUB

  ul. Piotrkowska 138/140 · Łódź

  1 comment
 • Jak system typów tworzy samo dokumentujący się kod
  PRELEGENT : Michał Gutowski Uncle Bob przekonywał że kod powinno czytać się jak dobrze napisaną prozę, a co powiecie gdyby ta proza oprócz ładnego wyglądu była również kontraktem? Co powiecie o programie gdzie nie da się przekazać niepoprawnych danych wgłąb domeny ponieważ kompilator nam na to nie pozwoli? Czy życie nie stałoby się piękniejsze kiedy mielibyśmy pewność że skoro się skompilowało to będzie działać? Podczas prezentacji przejdziemy przez kilka kroków refactorowania przykładowego kodu gdzie z każdym krokiem będzie stawał się coraz czytelniejszy, a w dodatku zrzucimy kupę roboty na kompilator --------------------------- Co\Walk HUB Informacja o przestrzeni o\Walk HUB to coś więcej, niż alternatywa dla tradycyjnego biura, coworku czy pracy w domu. To nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz małych firm z branży technologicznej. Dzieląc mury kultowej OFF Piotrkowskiej, przestrzeń stanowi domenę łódzkiej społeczności przedsiębiorców, mentorów, ludzi kreatywnych oraz lokalnych grup IT. W Co\Walk HUB nigdy nie będziesz sam. No chyba, że akurat potrzebujesz miejsca do pracy w skupieniu. Miejsce łączy możliwość pracy indywidualnej i zespołowej z organizacją szkoleń, sesji design thinking czy spotkań biznesowych. Otwarty charakter przestrzeni sprzyja wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów. Zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych. Stojące za projektem hasło „let’s walk” zakłada zdrowy styl życia, także w pracy. Bo aktywność to nie tylko zwinne metodyki czy mobilne technologie – Co\Walk HUB wprawia w ruch zarówno pomysły, jak i mięśnie! Można tu więc poodbijać pomysły na trampolinie, porozciągać budżety na drabinkach lub poskajpować na… sportowej bieżni. Just do IT!

  Co\Walk HUB

  ul. Piotrkowska 138/140 · Łódź

  4 comments
 • Mikroserwisy na Frontendzie
  PRELEGENT : Rafał Warzycha Intro Jak można rozwiązać problem z organizacją aplikacji webowej, gdy monolityczne podejście jest niemożliwe? Dlaczego warto wrócić do renderowania po stronie serwera? Czy mikroserwisy na frontendzie mają jakiś sens? Podczas tej prelekcji pokaże jak można podejść do tematu podziału aplikacji webowych na mniejsze fragmenty. O mnie Rafał Warzycha Na co dzień zajmuje się projektowaniem, architekturą i skalowaniem aplikacji webowych, w trudnym świecie współczesnego JavaScriptu. Podcaster w https://just4fun.io/ oraz community sheppard dla łódzkiej społeczności „meet.js”. W wolnych chwilach gracz, leniuch i miłośnik dobrej kuchni. ------------------------------------------------------------------ Info od Narratora: To jest w nowej miejscówce na OFFie, zrobiłem ograniczenie do 70 osób. ----------------------------------------------------------------- Co\Walk HUB Informacja o przestrzeni Co\Walk HUB to coś więcej, niż alternatywa dla tradycyjnego biura, coworku czy pracy w domu. To nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz małych firm z branży technologicznej. Dzieląc mury kultowej OFF Piotrkowskiej, przestrzeń stanowi domenę łódzkiej społeczności przedsiębiorców, mentorów, ludzi kreatywnych oraz lokalnych grup IT. W Co\Walk HUB nigdy nie będziesz sam. No chyba, że akurat potrzebujesz miejsca do pracy w skupieniu. Miejsce łączy możliwość pracy indywidualnej i zespołowej z organizacją szkoleń, sesji design thinking czy spotkań biznesowych. Otwarty charakter przestrzeni sprzyja wymianie pomysłów, dzieleniu się wiedzą, wzajemnemu wspieraniu projektów oraz budowaniu długotrwałych kontaktów. Zarówno tych biznesowych, jak i pozabiznesowych. Stojące za projektem hasło „let’s walk” zakłada zdrowy styl życia, także w pracy. Bo aktywność to nie tylko zwinne metodyki czy mobilne technologie – Co\Walk HUB wprawia w ruch zarówno pomysły, jak i mięśnie! Można tu więc poodbijać pomysły na trampolinie, porozciągać budżety na drabinkach lub poskajpować na… sportowej bieżni. Just do IT!

  Co\Walk HUB

  ul. Piotrkowska 138/140 · Łódź

  9 comments
 • Uczenie maszynowe czyli jak przestałem się martwić i pokochałem regresję liniową
  Terminator, Matrix, Ja Robot... Prawie każdy miał okazję usłyszeć coś o sztucznej inteligencji lub uczeniu maszynowym. Obecnie to jedne z najmodniejszych haseł, ale też najbardziej innowacyjnych dziedzin informatyki. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zrozumienie stojących za nimi mechanizmów jest bardzo trudne. Czy aby na pewno? My wierzymy, że jesteśmy w stanie wytłumaczyć jak działają proste, ale jednocześnie przydatne, algorytmy uczenia maszynowego. Możecie liczyć, że poczęstujemy was porcją: - matematyki, - kodu, - wykresów, - suchych dowcipów. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja będzie przydatnym i zabawnym początkiem na ścieżce Bohaterów Sztucznej Inteligencji© 😉 Prezentacje poprowadzi: Łukasz Gebel, Piotr Czajka z firmy TomTom.

  Sala A2, DMCS

  ul. Wólczanska 221/223 budynek B18 90-924 · Łódź

  4 comments
 • Google I/O Extended 2018
  The Google organize the Google I/O conference, where news are announced. These news, is an introduction plan, what they have already developing and releasing. Thanks to the Google I/O Extended, we as a group can participate in the conference remotely. I would like to invite you to meet together and watch the keynote provided by Google. Before the Google keynote, Marek Defecinski is telling us about Kotlin Corotuines. The full agenda of this event: - 18:00 - 18:10 Introduction and time for sponsor - 18:10 - 18:55 "Launch yourself into coroutines context" led by Marek Defecinski - 18:55 - 19:00 Break ~ 19:00 - 20: 40 Learn about the latest product and platform innovations at Google in a Keynote led by Sundar Pichai - 21:00 End of event The Mobica is a local sponsor of this event, gives us a conference room, and will serve snacks and drinks to make the time pass more pleasantly for us. If you want to get more info: https://events.google.com/io

  Mobica Limited Biuro w Łodzi

  Wólczańska 178, 6 piętro · Lódz

  1 comment
 • Python Nowocześnie
  Python to naprawdę potężny i wszechstronny język używany do bardzo wielu zadań, nadal bardzo intensywnie rozwijany i wzbogacany o nowe możliwości. W mojej prezentacji nie będę usilnie namawiał to przesiadki na Pythona, natomiast pokażę co nowego dzieje się w tym języku oraz pewne techniki i tricki, dzięki którym kod jest jeszcze bardziej przejrzysty i zwięzły, a których nawet wielu użytkowników Pythona może nie znać. Niezależnie od tego czy masz doświadczenie z Pythonem, czy nie, pewne aspekty mogą cię zadziwić lub zastanowić i być może skłonić do użycia Pythona w kolejnym projekcie. Spotkanie poprowadzi Marcin Cuprjak z firmy TomTom Na spotkaniu rozlosujemy wejściówkę na konferencję SegFault (http://segfault.events/) A także jedną książkę "Java jakie to proste" od wydawnictwa PWN WT

  Sala A2, DMCS

  ul. Wólczanska 221/223 budynek B18 90-924 · Łódź

  5 comments
 • An introduction to Domain-Drived Design based on examples.
  Opis po angielsku ale prezentacja po polsku. I will walk through example DDD application and based on it explain core concepts of Domain-Driven Design and popular related techniques like: CQRS CRUD segregation Hexagonal Architecture Knowledge Crunching Event Storming Domain Story Ubiquitous language Domain Model Invariant Aggregate Domain Event Value Object Bounded Context Context Map PROWADZI : Michał Michaluk Software Developer, Consultant, Trainer @ Bottega IT Minds. DDD, Specification by Example and the core Principles of Agile are his tools of choice. Passionate Programmer, Software Craftsman and Legacy Software Refactoring fan. When Michał doesn’t code he shoots in IPSC competitions or plays W40k. Twitter: @michal_michaluk GitHub: https://github.com/michal-michaluk/ https://github.com/ddd-by-examples

  Sala A2, DMCS

  ul. Wólczanska 221/223 budynek B18 90-924 · Łódź