This Meetup is past

74 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na spotkanie numer 85

Barbara Fusińska - Programowanie w Windows Phone - niby .Net a jednak...

Paweł Brodziński - Efektywne Zespoły

Przy okazji chcielibyśmy także zachęcić Was do wzięcia udziału w HackKRK.Net (http://www.eventbrite.com/e/hackkrknet-tickets-10116900923?aff=eorgf), którego tematem będzie hackowanie z Nancy.

---

Barbara Fusińska - Programowanie w Windows Phone - niby .Net a jednak...

Abstrakt:

Czy aplikacja pisana na Windows Phone jest tylko kolejnym rodzajem projektu w środowisku .Net? Czy wystarczy jedynie wybrać odpowiedni szablon w VS i zacząć programować?To takie proste, czy może warto wiedzieć coś więcej? Na przykład znać frameworki i wzorce projektowe ułatwiające poruszanie się na platformie. Albo zapoznać się ze środowiskiem od strony interfejsu użytkownika, i wiedzieć wg jakich zasad się go buduje.

Podczas prezentacji pokażę jak stworzyć prostą aplikację natywną, która zrobi coś mniej banalnego niż wszechobecne Hello world! Zademonstruję jak można debuggować i testować kod. Opowiem jak obsługiwać requesty http i jak pracować z bazą danych. Poruszę również temat kontenerów i narzędzi ORM.

Bio:

Basia pracowała w małej, średniej oraz dużej firmie, pełniąc role zarówno programistki, architekta, jak i kierownika. Od samego początku związana jest z platforma .Net, tworząc najpierw aplikacje desktopowe, a następnie webowe. Obecnie wspiera zespół tworzący Base CRM jako programistka Windows Phone.

Poza pracą, nałogowo ogląda seriale, prowadzi zajęcia na AGH, sesje coachingowe i szkolenia. Jest zwolennikiem współodpowiedzialności za wyniki pracy zespołu oraz teorii mówiącej, ze to co tworzy grupa jest większe niż suma wyników poszczególnych osób.

Żywiołowo reaguje na hasło rozwój we wszystkich odmianach - szkolenia, konferencje, zwykle i niezwykle rozmowy. Wciąż szuka okazji, by odkrywać potencjał drzemiący w każdym człowieku.

Paweł Brodziński - Efektywne Zespoły

Abstrakt:

O czym myślimy kiedy słyszymy "efektywny zespół"? Kompetencje techniczne, craftsmanship, jakość, dobra komunikacja... Na tych obszarach skupiamy się budując nasze zespoły. Mimo że każda z tych rzeczy jest ważna, nie są to ani jedyne, ani nawet najistotniejsze elementy potrzebne do zbudowania efektywnego zespołu.

Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytania czym jest efektywność i czym dokładnie jest nasza praca. Szybko okaże się, że zwracamy uwagę nie na te obszary, na które powinniśmy a rozwiązanie zagadki efektywnych zespołów nie ma dużego związku z wyzwaniami typowo inżynierskimi.

Bio:

Leader of Lunar Logic (http://www.lunarlogic.io/). Persistent experimenter. Whiteboard junkie. Lean and Agile coach. Prolific blogger (http://brodzinski.com/). Willing sailor. Believes that trust is essential bit of every successful endeavor and that glass is always half-full.