This Meetup is past

114 people went

Location image of event venue

Details

Na rozgrzewkę przed oczekiwanym przez wszystkich ABB Dev Day-em zapraszamy na 90. stpokanie KGD.NET. Tym razem wystąpią Michał Łusiak, który opowiem o F# oraz Maciej Aniserowicz (zwany inaczej Procentem), który będzie nauczał dependency injection. Poniżej detale sesji (oraz prelegentów):

---- Dependency Injection ----

Projekty informatyczne składają się z wielu powiązanych ze sobą komponentów. Zarządzanie zależnościami między nimi nie jest zadaniem łatwym.Podczas prezentacji podyskutujemy na ten temat i zastanowimy się nad odpowiedziami na powiązane z nim pytania. Jak to robić? Po co to robić? Jak zacząć? Jakich narzędzi użyć? Jak nie przesadzić?Skupimy się głównie na platformie .NET pisząc kod w języku C#, jednak niektóre poruszane kwestie są uniwersalne i niezależne od wybranej technologii.

---- Maciej Aniserowicz ----

Programista, pasjonat, blogger, szkoleniowiec, prelegent. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET.Wyznawca Gita, zwolennik testów, miłośnik Resharpera. Zatwardziały wróg TFSa, Sharepointa i wszelkich innych "rozwiązań klasy enterprise" utrudniających życie programistom.Eksplorator bibliotek, narzędzi i szeroko rozumianych "alternatyw".Poszukiwacz programistycznych przygód.Od wielu lat Microsoft MVP w kategorii Visual C#.

---- WTF# - czym jest F# i dlaczego powinno Cie to obchodzic ----

Prawdopodobnie coraz wiecej slyszysz o programowaniu funkcyjnym. W modzie jest programowac w Clojure, Scali albo Haskellu. .Net nie pozostal w tyle i ma swój jezyk funkcyjny - F#. W tej prezentacji opowiem troche o tym czym wlasciwie jest F#, do czego moze Ci sie przydac i jak zaczac z nim przygode. Pokaze tez kilka mozliwosci tego jezyka, które uwazam za najbardziej interesujace.

---- Michał Łusiak ----

Michal pochodzi z Trójmiasta, ale aktualnie mieszka w Szwecji i pracuje dla tretton37. W ciagu dnia programuje backend dla aplikacji webowych. W nocy wielki fan programowania funkcyjnego. Mial okazje pracowac w firmach bardzo duzych i bardzo malych na bardzo wielu platformach programistycznych, ale w tej chwili skupia sie glownie na .NET-cie. W wolnych chwilach uwielbia eksperymetowac z nowymi technologiami i hardwarem. Kiedy nie programuje, zaspakaja swoje uzaleznienie od adrenaliny - lata na paralotni, jezdzi na jednej narcie lub wypada z samolotu.