This Meetup is past

139 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 104. spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

Na tym oraz na kolejnych spotkaniach oprócz ReSharpera będziemy losować trzy bony na dostęp do Azura o wartości 100 USD ufundowane przez Microsoft. Mamy również kilka ciekawych gadżetów od Microsoft takich jak na przykład skarpetki z ikonkami Windowsa, koszulki, naklejki, karty.

Dodatkowo od tego spotkania na każdym kolejnym będziemy losować książkę ufundowaną przez firmę Infusion, którą możecie wybrać biorąc udział w ankiecie umieszczonej pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5le3hRnGcSBXrTd_LEIVK4dWV36qTUrUefAzYimq37cm-Jg/viewform

To jeszcze nie koniec. Duża część naszych krakowskich .net'owców przychodzi na spotkania prosto po pracy przez co są wygłodniali. Firma Making Waves, która zawsze bardzo fajnie nam pomaga będzie nam dodatkowo fundować (oprócz darmowego browara) kanapki przygotowywane na miejscu w klubie.

Przygotowaliśmy takie dwie prelekcje:

• Krzysztof Seroka - Logi strukturalne i mikroserwisy

• Karol Żak - Mobile DevOps

Zapraszamy!

Logi strukturalne i mikroserwisy
----------------------------------------------

Proste logi w plikach tekstowy to wciąż najpopularniejszy sposób na logowanie, który jednak nie sprawdza się w przypadku większej ilości komunikujących się ze sobą serwisów. Na ratunek przychodzą logi strukturalne które doskonale nadają się do tworzenia zapytań w oparciu o logi a co za tym idzie pozwalają na wygodne analizowanie błędów aplikacji. Podczas prezentacji pokażę jak używamy logów strukturalnych w architekturze mikroserwisowej w oparciu o Serilog oraz dodatkowe narzędzia.

Krzysztof Seroka

Fullstack developer zajmujący się tworzeniem mikroserwisów i zarzadzaniem infrastruktura w oparciu o chmure Azure. Fan czytelnego kodu, wysokiej jakości testów jednostkowych i integracyjnych. Trochę DevOps, automatyzuje co sie da i dlatego prawie nigdy nie rozstaje sie z wierszem polecen. Popołudniami przyszkala domowy team junior developerów, wieczorami dalej wyżywa sie w .NET Core i JavaScript, tyle że w VIMie.

Mobile DevOps
----------------------------------------------

Na mojej sesji zademonstruję jak może wyglądać dobrze zarządzany proces wytwarzania aplikacji mobilnych i pokażę najlepsze praktyki z tym związane. Wykorzystamy Xamarin do stworzenia przykładowej aplikacji mobilnej Android/iOS oraz repozytorium Git do wersjonowania i zarządzania kodem. Testy UI aplikacji zautomatyzuję z wykorzystaniem Xamarin Test Cloud, a dystrybucja aplikacji dla testerów oraz zbieranie telemetrii i informacji o błędach odbywać się będzie przez Hockey App. Cały proces budowania, weryfikowania, testowania, dystrybucji i monitorowania mojej aplikacji będzie kompletnie automatyczny i zarządzany z poziomu usługi Visual Studio Team Services

Karol Żak

Microsoft Technical Evangelist

Były uczestnik programu Microsoft Student Partners, założyciel i ex-lider Grupy .NET Politechniki Radomskiej. Entuzjasta najnowszych technologii od lat związany z Microsoft i społecznością IT w Polsce. Specjalizuje się w technologiach mobilnych oraz najnowszych narzędziach i środowiskach programistycznych. Hobbystycznie poszerza swoje horyzonty i realizuje swoje dziecięce marzenia zajmując się tworzeniem gier komputerowych.

Przez 2 lata jako certyfikowany trener z tytułem MCT zajmował się prowadzeniem szkoleń IT, po czym dołączył do zespołu Technicznych Ewangelistów w Microsoft.

Prywatnie, zawodnik futbolu amerykańskiego, grający na pozycji rozgrywającego w jednej z warszawskich drużyn a także w drużynie reprezentacji Polski.