117 spotkanie Krakowskiej Grupy Developerów .NET.

This is a past event

118 people went

Location image of event venue

Details

Podczas 117 spotkania grupy naszymi gośćmi będą: Krzysztof Owsiany, który pokaże nam jak rozpocząć przygodę z CQRS oraz Krzysztof Seroka, który opowie nam czego nauczył się z programowania podczas zabawy klockami ze swoimi dziećmi ;) Tematy jak zawsze niezwykle interesujące, więc zachęcamy do pozostania po spotkaniu i wymiany opinii oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy.

"Wiele odsłon CQRSa."

Szybkie omówienie czym jest CQS/CQRS. Przestawienie ścieżki rozwoju prostej klasy od bad practice do CQRS. Wgląd w działanie CQRSa, przedstawienie najpopularniejszych bibliotek w różnych językach. Przykład własnej implementacji CQRS dla języka C#.

Krzysztof Owsiany

Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem. Po godzinkach zawsze coś knuję: • Blog: http://mrdev.pl , • Podcast: http://mrdev.pl/after-conf , • Wystąpienia: http://mrdev.pl/prelekcje , • Własne projekty: http://mrdev.pl/thenv . Twitter: https://twitter.com/k_owsiany

-------------------------------------------------------------------------------

"Nie tylko dla ojców - jak wychowując dzieci nauczyłem się być lepszym programistą"

Byłem senior developerem, później stałem się senior człowiekiem i zrobiłem sobie dzieci. Domowe projekty programistyczne zostały zastąpione przez klocki Lego i plac zabaw. I kiedy myślałem, że technicznie cofałem się w rozwoju dzieciaki pokazały mi rzeczy, o których powinien pamiętać każdy programista, od juniora do architekta. Chciałbym się z tobą tym wszystkim podzielić. Do dzieci zwykle łatwiej podchodzić z humorem więc tego też należy się spodziewać po tej prezentacji.

Krzysztof Seroka

Architekt aplikacji webowych w krakowskim oddziale SoftwareONE. Obecnie zajmuje się budowaniem aplikacji webowych na bazie mikroserwisów w oparciu o platformę Microsoft Azure. Pasjonat czystego kodu, testów automatycznych i ogólnie automatyzacji - z tego względu nie ukrywa swojej miłości do wiersza poleceń. Popołudniami z dziećmi rządzi na placach zabaw, rozwija nawet swój profil parentingowy, wieczorami wyżywa się technicznie zajmując się Azure, .NET Core i VIMem. https://chrisseroka.wordpress.com