This Meetup is past

38 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne, 69. spotkanie KGD.NET. Na spotkaniu, jak zwykle, dwie sesje. Tym razem będą to

Kanban - Usprawnienia bez wysiłku, którą zaprezentuje Paweł Brodziński, oraz

Software as a Service - jedna baza danych, wielu użytkowników, którą przedstawi Maksymilian Majer

Szczegółowe informacje na temat prelegentów i ich prezentacji:

Maksymilian Majer

W .NET programuję od 6 lat i doświadczenie zdobywałem głównie przy realizacji zleceń dla małych i średnich przedsiębiorstw, niekiedy dłubiąc coś dla korporacji takich, jak sieć telefonii komórkowej, czy farmaceutyczny gigant. Od zawsze miałem przedsiębiorczy charakter i dlatego w 2007 roku założyliśmy z kolegą Hive Software Sp. z o.o. - firmę, która z powodzeniem wdraża autorski system dla multiagencji ubezpieczeniowych. Obecnie jestem kierownikiem projektu Opyl To (http://www.opylto.pl/), który jest nowym startup'em tworzącym oprogramowanie typu POS działające w modelu SaaS

Abstrakt

Jednym z najważniejszych i najtrudniejszych wyborów podczas projektowania aplikacji wielo-lokatorowej (ang. multi-tenant application) jest architektura i sposób dostępu do danych. W mojej sesji opowiem jakie podejście zastosowaliśmy w Opyl To decydując się na wykorzystanie shared database, shared schema i w jaki sposób udało się zachować duży poziom abstrakcji między tym czy aplikacja jest jedno- czy wielo-lokatorowa opierając warstwę dostępu do danych na widokach oraz Entity Framework. Sesja będzie kładła nacisk na wykorzystywane przez nas technologie, czyli głównie ASP.NET (http://asp.net/) MVC3, EF4 więc wszyscy zainteresowani tymi zagadnieniami powinni znaleźć coś ciekawego.

Paweł Brodziński

Jest doświadczonym liderem prowadzącym zespoły tworzące oprogramowanie. Podczas swej kariery pracował z różnymi zespołami – od najmniejszych, pracujących nad projektami wewnętrznymi, do dużych grup, realizujących złożone projekty dla największych instytucji w skali kraju. Pracuje w VSofcie (http://vsoft.pl/) gdzie zarządza zespołem prawie 150 inżynierów.

Paweł jest także dobrze znanym blogerem – pod adresem blog.brodzinski.com (http://blog.brodzinski.com/) można znaleźć jego bloga, na którym pisze o zarządzaniu projektami informatycznymi, zarządzaniu zespołami oraz Kanbanie. Jest zwolennikiem znajdowania rozwiązań dopasowanych do konkretnych sytuacji i adwersarzem tych którzy mają jedno panaceum na wzystkie problemy. Zawodowo pasjami Pawła jest prowadzenie świetnych zespołów, naprawianie problematycznych projektów i tworzenie oprogramowania wysokiej jakości. Prywatnie są to żagle, piwo i brydż, najchętniej wszystkie na raz.

Abstrakt

Kanban jest prawdopodobnie najprostszą z metod wykorzystywanych przy tworzeniu oprogramowania. Jako że lista praktyk, których stosowanie Kanban zaleca jest bardzo krótka zwykle nie oczekujemy wielkich zmian po jego wprowadzeniu, tym bardziej, że wprowadzając Kanbana nie powinniśmy zmieniać naszych procesów czy metod od pierwszego dnia.

Przyglądając się zespołom kanbanowym możemy jednak zaobserwować interesujący schemat - usprawnienia pojawiają się niemalże niezauważalnie, bez świadomych decyzji zespołu. Co więcej, czasem dotyczy to praktyk czy metod, przed którymi zespół bronił się kiedy były one narzucane z góry.

Prezentacja skupia się na omówieniu powyższego mechanizmu, nazywanego "emergent behavior" oraz na przedstawieniu Kanbana jako alternatywy do typowego podejścia top-down w obszarze usprawniania sposobów w jakie pracują nasze zespoły.

See all Meetups from KGD .NET - Kraków .NET Developers Group