This Meetup is past

61 people went

Details

Marcin Czyżowski - Pogromcy mitów

Szymon Pobiega - Continuous Delivery

Więcej informacji o sesjach i prelegentach:

Pogromcy mitów: Czy specjaliści od użyteczności i programiści mogą ze sobą zgodnie współpracować?

Współcześnie mamy do czynienia ze zjawiskiem demokratyzacji IT: kiedyś decydujący wpływ na aplikacje mieli programiści, dzisiaj wiele zależy od samych użytkowników (decydenci też są użytkownikami). Osoby zajmujące się użytecznością oprogramowania muszą współpracować w projektach z programistami. Niestety, w krótkim czasie narosło wiele mitów wokół tej współpracy i częściej mówi się o konflikcie interesów niż wzajemnych korzyściach. Celem prezentacji jest obalenie mitów i przekonanie, że programiści i specjaliści od użyteczności są sobie nawzajem potrzebni i mogą sprawnie współpracować.

Marcin Czyżowski

Specjalista ds. użyteczności oprogramowania w firmie VSoft. 3-letnie doświadczenie w obszarze User Experience, projektant interfejsów, Rzecznik Interesu Użytkownika, http://photos2.meetupstatic.com/photos/event/3/3/9/c/event_103333212.jpegprzyjaciel programistów, humanista po mat-fizie. Oswaja i tłumaczy technologię dla zwykłych śmiertelników. Specjalizuje się w analizie potrzeb użytkowników, ich zachowań, przyzwyczajeń. Wcześniej pracował dla kilku firm zajmujących się użytecznością: Making Waves, Edisonda, Inquisio labs. Współpracował także z czołowymi krakowskimi agencjami interaktywnymi (Opcom, Pride&Glory, NoLabel, Han Bright). Kończy socjologię na UJ, obecnie realizuje badania do pracy magisterskiej „Osoby po 50-tym roku życia w badaniach użyteczności”.

Na co dzień kompulsywnie wszystko upraszcza i marzy o tym by przeprojektować interfejs automatów do sprzedaży biletów oraz firmowego ekspresu do kawy.

Continuous Delivery

Sesja jest wprowadzeniem w tematykę continuous delivery. Czym jest continuous delivery? W kilku słowach można powiedzieć iż jest to podejście do tworzenia oprogramowania kładące nacisk na traktowanie każdego commita jako potencjalnie wdrażalnego na środowisko produkcyjne. Każdy commit jest budowany, poddawany wielorakim testom (jednostkowym, integracyjnym, akceptacyjnym etc.), a ostatecznie wdrażany produkcyjnie.

Continuous delivery kładzie ogromny nacisk na automatyzację wszelkich czynności związanych nie tylko z budowaniem i instalacją aplikacji, ale także z przygotowaniem odpowiedniego środowiska.

Podczas sesji zaprezentuję konkretną implementację idei continuous delivery, którą zbudowałem wraz z moim zespołem w ramach ostatniego projektu. Jest to implementacja niskokosztowa (zero płatnych narzędzi) stworzona głównie w oparciu o PowerShell.

Szymon Pobiega

http://photos3.meetupstatic.com/photos/event/3/9/a/0/event_103334752.jpeg{konsultant w Infusion, lider KGD.NET,

bloger (http://simon-says-architecture.com/), twitter-maniak (https://twitter.com/#!/SzymonPobiega), orędownik open source (https://github.com/SzymonPobiega),

prelegent, pasjonat gotowania}

See all Meetups from KGD .NET - Kraków .NET Developers Group