What we're about

Kleros, hukuk teknolojileri (legaltech), veya Ethereum üzerinde uygulama geliştirmekle ilgilenen herkes için bir grup. 

Kleros dünyanın ilk merkezsiz ihtilaf çözümleme sistemidir. Basitçe, Bitcoin nasıl otorite olmaksızın para olabilieceğini gösterdiyse, Kleros da otorite olmaksızın bir adalet sistemi olabileceğinin örneğidir. İlk kez 2017'de teorik araştırmalarına başlanan otoritesiz adalet fikri, ilk kez 2018'de denenmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır. Akabinde Mart 2019'da bugünkü Kleros platformu kullanıma açılmıştır.
Sistem bugüne kadar 1000+ itilaf çözümlemiş ve 444+ farklı hakeme toplamda 350+ Ether hakemlik ücreti ödemiştir. Daha fazla istatistiğe, topluluktan bir üyemizin geliştirdiği istatistik sayfasından ulaşabilirsiniz.

Upcoming events (1)

Merkezsiz Adalet 101

Online event

Otoritesi olmayan bir adalet hiç olur mu? Elbette olur.

Kleros dünyanın ilk otoritesiz işleyen, başka bir tabirle merkezsiz, adalet sistemidir. İtilaf çözümlemek için, antik Atinalıların uyguladığı demarşi yöntemiyle uygun adaylar arasında rastgele seçilen hakemler ve bir kripto-ekonomik teşvik mekanizması kullanır. Yargıdan çıkan kararlar Ethereum akıllı sözleşmeleri sayesinde otomatik olarak icra edilir.

Sonuç: Şeffaf, adil, hızlı ve ucuz alternatif bir itilaf çözümleme sistemi. Geleceğin adaletiyle ilgili daha fazlasını öğrenmek için toplantımıza davetlisiniz!

## Not: Zamanı daha iyi kullanmak adına, on kişinin altında kalan katılım için otomatik olarak iptal edeceğim. Katılmak istiyorsanız lütfen bildiriniz. ##

Past events (10)

Merkezsiz Adalet 101

Online event

Photos (14)

Find us also at