Past Meetup

#CrackDataScience - AI - o czym myślą maszyny? - Klub Jagielloński

This Meetup is past

26 people went

Location image of event venue

Details

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, który obserwujemy w ostatnich latach, może znacząco wpłynąć na zmianę funkcjonowania w obszarze ekonomicznym i społecznym. Programy komputerowe wykorzystujące możliwości AI są już w powszechnym użyciu, a zakres powierzanej im odpowiedzialności stale rośnie. Niższe koszty, większa produktywność i odporność na błędy sprawia, że systemy oparte o sztuczną inteligencję z powodzeniem zastępują człowieka w powtarzalnych czynnościach.

Wokół tematu AI narosło tyle samo mitów co kontrowersji.
Czy maszyny w niedługim czasie będą w stanie przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy powstanie nowa grupa społeczna robotów? Czy sztuczna inteligencja jest w stanie myśleć? Na czym dokładnie polegają mechanizmy jej działania oraz w czym konkretnie może być lepsza od człowieka?

W ramach spotkania z cyklu #CrackDataScience zaprosiliśmy dwóch niezwykłych gości – Edwarda.ai - wirtualnego asystenta oraz Tomasza Wesołowskiego, CEO 2040.io i twórcę Edwarda.

Tomasz podzieli się z nami swoim doświadczeniem związanym z tworzeniem Edwarda, pracą ze sztuczną inteligencją (szczególnie wirtualnymi asystentami), realnymi możliwościami jakie daje obecnie AI oraz związanymi z tym mitami.

Informacja we współczesnym świecie jest podstawowym i strategicznym zasobem, a umiejętność jej efektywnego analizowania zapewnia przewagę w niemal każdej dziedzinie życia. Dynamiczny postęp w obszarze nowych technologii sprawił, że granice między rozwojem społecznym, ekonomicznym i technologicznym zacierają się tworząc nową rzeczywistość wobec której musimy się ustosunkować.

Czy prawdziwie sztuczna inteligencja jest tuż za zakrętem? Czy mamy się jej bać, a może jest dla nas ogromną szansą? Czy jej pojawienie się zależy od naszej decyzji a może jest naturalnym etapem rozwoju ludzkości? Jak sztuczna inteligencja zmieni nas, państwa i świat? Odpowiedzi rodzą tylko kolejne pytania.

Klub Jagielloński - Kraków wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i zaprasza na otwarte spotkania z cyklu #CrackDataScience.
Tematyką #CrackDataScience jest szeroko rozumiany wpływ takich dziedzin jak media społecznościowe, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, eksploracja danych czy Big Data na funkcjonowanie społeczeństwa i Państwa.

Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni dla osób związanych zawodowo z szeroko rozumianą analizą informacji, do wymiany doświadczeń, dyskusji na temat współczesnych wyzwań i problemów oraz wysłuchania opinii zaproszonych ekspertów.

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie, które poświęcone będzie sztucznej inteligencji. Przedyskutujemy jak innowacja może przyczynić się do rozwoju społecznego.
Naszym gościem będzie Tomasz Wesołowski, CEO 2040.io, twórca sztucznej inteligencji Edward.ai.

Do zobaczenia w środę 25. kwietnia o 18:00 w naszej Pracowni, przy Rynku Głównym 34 ;)
Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.