Past Meetup

Nowe wyzwania cyberbezpieczeństwa (SCADA) - Klub Jagielloński

This Meetup is past

22 people went

Location image of event venue

Details

Słowo "cyberbezpieczeństwo" robi dzisiaj w mediach zawrotną karierę. Z wielu źródeł docierają do nas informacje o niebezpieczeństwie czyhającym na naszą prywatność i pieniądze w cyberświecie.

Jak na prawdę wygląda dziś krajobraz cyberprzestępczości? Jakie są metody działań grup przestępczych?
W jaki sposób analizuje się cyberzagrożenia i wykrywa ataki? Jak powinien wyglądać dobrze zabezpieczony system oraz jak zbudować skuteczny zespół do spraw zwalczania cyberprzestępczości?

Zaprosiliśmy dwóch ekspertów, którzy na co dzień zajmują się tematyką bezpieczeństwa – Ireneusza Tarnawskiego i Michała Rokitańskiego.
Z naszymi gośćmi porozmawiamy zarówno na temat tradycyjnego cyberbezpieczństwa jak i bezpieczeństwa systemów przemysłowych - SCADA, które są newralgicznym punktem w systemie bezpieczeństwa państwa.

Klub Jagielloński - Kraków wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu i zaprasza na otwarte spotkania z cyklu #CrackDataScience.
Tematyką #CrackDataScience jest szeroko rozumiany wpływ takich dziedzin jak media społecznościowe, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, eksploracja danych czy Big Data na funkcjonowanie społeczeństwa i Państwa.

Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni dla osób związanych zawodowo z szeroko rozumianą analizą informacji, do wymiany doświadczeń, dyskusji na temat współczesnych wyzwań i problemów oraz wysłuchania opinii zaproszonych ekspertów.

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu, które będzie poświęcone nowym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa.
Naszymi gośćmi będą Ireneusz Tarnawski i Michał Rokitański.

Do zobaczenia w najbliższy czwartek o 18:00, w Pracowni przy Rynku Głównym 34 ;)
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2106792259566377/