Past Meetup

Programowanie reaktywne z użyciem Akka.NET oraz T-SQL dla programisty .NET

This Meetup is past

23 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na spotkanie Łódzkiej Grupy .NET 17 czerwca 2015!

Będziemy mieli przyjemność gościć Bartosza Sypytkowskiego, który jest jednym z kontrybutorów projektu Akka.NET (http://getakka.net/). Bartek opowie nam o tym, jak idea programowania aktorowego może zostać użyta do tworzenia zmodularyzowanych, wytrzymałych i wysoko skalowalnych systemów.

Drugim prelegentem będzie Piotr Szczepaniec, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z pracy z bazą danych Microsoft SQL Server.

Spotykamy się w klubie 6.Dzielnica (http://6dzielnica.pl/) na ulicy Piotrkowskiej 102 (schodami do góry po prawej stronie po wejściu w bramę).

Wśród uczestników rozlosujemy wejściówkę na konferencję DevDay (http://devday.pl/) oraz licencje/subskrypcje ufundowane przez firmy JetBrains (http://www.jetbrains.com/), Telerik (http://www.telerik.com/) i Pluralsight (http://www.pluralsight.com/)!

Sesje:

Bartosz Sypytkowski - Programowanie reaktywne z użyciem aktorów i frameworka Akka.NET

Celem prezentacji jest pokazanie, jak idea programowania aktorowego może zostać użyta do tworzenia zmodularyzowanych, wytrzymałych i wysoko skalowalnych systemów. Postaram się przedstawić wam czym jest Reactive Manifesto (http://www.reactivemanifesto.org/) oraz jakie istotne kwestie ono porusza. Omówimy sobie również w jaki sposób aktorzy pomagają zatrzeć granicę między światem programowania synchronicznego a programowaniem równoległym i rozproszonym. Opis będzie przeprowadzony w kontekście frameworka Akka.NET (http://getakka.net/) - .NET-owego portu jednej z najpopularniejszych platform tego typu napisanej na JVM.

Piotr Szczepaniec - T-SQL dla programisty .NET

Microsoft SQL Server jest jednym z najczęściej stosowanych silników baz danych w projektach realizowanych w technologii .NET i mimo rozwoju alternatywnych narzędzi, umiejętność programowania w T-SQL pozostaje przydatna w codziennej pracy.

Podczas prezentacji podzielę się swoimi doświadczeniami z pracy z MS SQL. Skupię się na praktycznych rozwiązaniach, które podnoszą jakoś tworzonego kodu, pokażę jak optymalizować zapytania do bazy danych, co robić a czego unikać, a także wspomnę o kilku konstrukcjach języka, które znacznie umilają życie.

O prelegentach:

Bartosz Sypytkowski

Na co dzień konsultant i programista .NET. Po godzinach blogger (http://bartoszsypytkowski.com/), kontrybutor Open Source i jeden z głównych developerów frameworka Akka.NET (http://getakka.net/).

Piotr Szczepaniec

Programista .NET w wydaniu zarówno webowym jak i desktopowym. Absolwent Politechniki Łódzkiej i wieloletni słuchacz Łodzkiej Grupy .NET. Na co dzień pracuje w Hewlett-Packard Polska.