Past Meetup

G. Jachimko - Reactive Extensions, M. Paszta - Tajemnice .NET Garbage Collector

This Meetup is past

38 people went

Rule Financial

ul. Sterlinga 8a · Lodz

How to find us

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2015 r. w łódzkiej siedzibie firmy GFT Poland (dawniej Rule Financial) na ul. Sterlinga 8a.

Location image of event venue

Details

Zapraszamy Was na spotkanie Łódzkiej Grupy .NET 4 listopada 2015!

Tym razem będziemy gościć Grzegorza Jachimko i Macieja Pasztę z poznańskiego oddziału GFT.

Podczas spotkania rozlosujemy nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: JetBrains (http://www.jetbrains.com/), Telerik (http://www.telerik.com/), Pluralsight (http://www.pluralsight.com/) i GFT (http://gft.com/pl/pl/index.html). W przerwie między spotkaniami zapraszamy na pizzę!

Podczas spotkania odbędą się dwie sesje:

Reactive Extensions

Użytkownicy oczekują od aplikacji coraz lepszej "używalności". Jednym z aspektów używalności jest sposób, w jaki dane dostarczane są użytkownikowi. W klasycznym podejściu dane pojawią/odświeżą się po wykonaniu akcji F5. Dzisiaj to za mało - dane mają być dostępne tu i teraz!

W trakcie wykładu zaprezentuję państwu, jak to osiągnąć niewielkim nakładem kodu, korzystając z bibliotek Reactive Extensions.

Tajemnice .NET - Garbage Collector

Garbage Collector jest jednym z najistotniejszych elementów każdego języka zarządzanego. Sesja wyjaśni szczegóły działania tego mechanizmu, wyjaśni w jaki sposób środowisko uruchomieniowe korzysta z pamięci oraz sposoby na polepszenie wydajności oprogramowania poprzez bardziej świadome zarządzanie pamięcią.

O prelegentach:

Grzegorz Jachimko

Software architekt z 15-letnim stażem w branży IT.

Pasjonat wielowątkowości i wszystkiego co z wątkami jest związane. Posiada doświadczenie w systemach mobilnych, wbudowanych, desktopowych jak i webowych. W obszarach biznesowych - e-commerce, ITS, finanse.

Prywatnie - podróżnik amator, miłośnik muzyki klasycznej i teatru.

Maciej Paszta

Architekt oprogramowania z 10-letnim doświadczeniem.

Jego oczkiem w głowie są systemy rozproszone i szczegóły działania środowiska uruchomieniowego .NET. Uwielbia nowinki techniczne, a jego uwaga skupia się ostatnio na technologiach webowych – TypeScript i Javascript. Obecnie pracuje w branży finansowej, wcześniej brał udział w projektach rozwojowych w ramach projektów unijnych.

Data i miejsce spotkania:

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2015 r. w łódzkiej siedzibie firmy GFT Poland (dawniej Rule Financial) na ul. Sterlinga 8a.

Start: godz. 18:00.