Szymon Kulec - Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET

Details

Zapraszamy Was na najbliższe spotkanie Łódzkiej Grupy .NET!

Tym razem Szymon Kulec opowie o swojej podróży do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET, a na sesji Mateusza Wentlandta poćwiczymy pisanie testów jednostkowych.

Między sesjami posilimy się pizzą, którą sponsoruje dla nas FABRITY (https://www.fabrity.pl/pl/Kontakt), a na koniec spotkania rozlosujemy ReSharpera od JetBrains (http://www.jetbrains.com/).

Sesje:

1. Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET

Biorąc uwagę dzisiejszy hardware, programowanie współbieżne nie jest już dłużej opcją. Jest konieczne aby tworzyć wydajne aplikacje. Język C# jak i cała platforma .NET pomagają developerowi tworzyć takie rozwiązania z dużą łatwością. Czy możliwe jest zatem wytwarzanie wydajniejszych aplikacji, używając podejść innych niż Taski i async/await?

Podczas prezentacji będziemy starali się dostarczyć używając współczesnego hardware'u software przetwarzający miliony operacji na sekundę. Podróż ta przeprowadzi Cię od samych podstaw "mechanical sympathy" aż do poprawnie zbudowanych abstrakcji, na których można bazować super szybkie aplikacje.

Zapnij zatem pasy, to będzie niesamowita podróż!

Szymon Kulec

Lider warszawskiej grupy .NET, prelegent, specjalista IT. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance, zrozumienie współczesnego hardware'u). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia a także dobrze wyseparowanych usług. Jego blog możecie znaleźć pod adresem blog.scooletz.com (https://blog.scooletz.com/).

Drugą sesję poprowadzi Mateusz Wentlandt.

2. Property-Based Testing

Jednym z wyzwań związanych z Test Driven Development (TDD) jest wybranie dobrych wartości testowych w taki sposób, żeby pokryć wszystkie warunki brzegowe.

Zrozumienie koncepcji klasy równoważności może w tym pomóc, a biblioteka FsCheck może całkowicie wyeliminować konieczność wymyślania konkretnych wartości. W trakcie tej sesji wykonane będzie proste Kata wykorzystując TTD xUnit.net i FsCheck oraz bibliotekę do asercji Unqote. Całość kodu powstanie z udziałem publiczności.

Prezentacja powstała w oparciu materiały znalezione w szkoleniu przygotowanym przez Marka Seemann’a „Equivalence Classes, xUnit.net, FsCheck, Property-Based Testing”.

Mateusz Wentlandt

Data i miejsce spotkania:

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. w siedzibie firmy FABRITY K2 (https://www.fabrity.pl/pl/Kontakt) na 3 piętrze Budynku Centrum Biznesu, Al. Piłsudskiego 3 w Łodzi.

Start: godz. 18:00.

Spotkanie sponsoruje firma FABRITY (https://www.fabrity.pl/pl/Kontakt). Dziękujemy za wsparcie!