Past Meetup

Spotkanie Łódzkiej Grupy .NET 16 maja - Jakub Binkowski i Karol Szczepański

This Meetup is past

39 people went

Details

Łódzka Grupa .NET zaprasza na najbliższe spotkanie. 16 maja prelekcje poprowadzą dla nas programiści z firmy Accenture - Jakub Binkowski i Karol Szczepański.

Prelekcje:

1. Jakub Binkowski - Od 5 wdrożeń w rok do 5 w ciągu tygodnia

Przez ostatnie miesiące mam przyjemność brać udział w projekcie, który zmienił moje spojrzenie na sposób pracy zespołu. Postanowiliśmy, że każdy user story, bug fix czy drobny refaktoring będziemy pojedynczo wdrażać, jak tylko będzie gotowy. W efekcie czas między wdrożeniami zmalał z kilku tygodni do nawet jednego dnia.
Podczas tej prezentacji chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami oraz pokazać, jak zaskakująco szerokie "pole rażenia" miała ta zmiana - od procesu dostarczania kodu, kultury pracy do narzędzi i architektury aplikacji. Postaram się też zadać kilka niewygodnych pytań - czy w takim podejściu jest miejsce na Scrum? Czy i jaką rolę pełnią testerzy?

Bio:
W swoim życiu zawodowym byłem programistą, architektem, liderem zespołu, a także menedżerem. Aktualnie pracuje w Accenture jako Team Architect. Interesuję się programowaniem od kiedy pamiętam ;). Przez całe swoje życie zawodowe jestem związany z .NETem oraz technologiami Microsoft.
Wiele lat temu założyłem i przez jakiś czas prowadziłem Łódzką Grupę Profesjonalistów .NET. Miałem także przyjemność nosić tytuł Microsoft MVP przez kilka lat.

2. Karol Szczepański - Pan mówi – sługa robi, czyli hypermedia w ReST API

Podstawowe założenia w architekturze Representational State Transfer (ReST) mówią o komunikatach samoopisujących się. Jednym z ograniczeń zbudowanych nad tą architekturą jest Hypermedia As The Engine Of Application State (HATEOAS), czyli założenie, w którym klienci porozumiewają się z siecią za pomocą hipermediów, dzięki którym to serwery mogą sterować ich zachowaniem. Opowiem więc o moich bojach w tej materii – co jest na rynku, jak to można ugryźć i do czego może się to przydać, a także spróbujemy zasymulować pewne benefity płynące z takiego podejścia do tematu ReST API mając na uwadze metodologie zwinne.

Bio:
Jestem związany z szeroko pojętym IT od młodości – oczywiście pierw hobbistycznie, później zawodowo. W całej swojej karierze, mimo iż flagową platformą dla mnie był i jest .NET, dotknąłem rozmaitych, czasem bardzo egzotycznych rozwiązań, języków i technologii. Całym ten bagaż doświadczeń pozwala mi czerpać frajdę z tego co robie, zwłaszcza w architekturze, a w takiej roli aktualnie występuje w Accenture.

Miejsce spotkania

Spotkanie odbędzie się w Accenture Łódź Delivery Center, które mieści się w University Business Park, przy ul. Wólczańskiej 178 w Łodzi, w budynku A.
Po wejściu do budynku proszę kierować się do wind po prawej stronie i wjechać na 3 piętro.