Warsztat: Jak zostać dobrym i skutecznym Scrum Masterem?

This is a past event

30 people went

LuCreate

Krakowskie Przedmieście 53 · Lublin

How to find us

Schodami (od strony Krakowskiego przedmieścia, między sklepami) na pierwsze piętro.

Location image of event venue

Details

Obecnie wiele organizacji doświadcza trudności z trafnym określeniem roli Scrum Mastera. Ma to wpływ na późniejsze efekty. Jest wiele powodów takiego postępowania. Faktem jest, że zwinna transformacja bez dobrych Scrum Masterów to dużo mniejsza szansa na sukces. W trakcie około 1,5h warsztatu Tomek postara się skutecznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.

Podczas spotkania podzieli się swoim doświadczeniem, które
zdobył jako Scrum Master oraz Agile Coach wpierający zespoły
Scrum Masterów.

Warsztat zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem Kompasu UTTURE.
Jest to projekt dedykowany Scrum Masterom, nad którym Tomek pracuje od kilku miesięcy. Uczestnicy warsztatu otrzymają wskazówkę w jaki sposób mogą rozwijać się, aby stać się skutecznym Scrum Masterem.

Dowiedzą się jak Scrum Master może badać efekty swoich starań i jak czerpać satysfakcję z wykonywania tej roli. Warsztat jest przeznaczony dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Zarówno osoby zapoznające się dopiero z ramami postępowania Scrum, jak i osoby które pierwsze kroki mają już za sobą znajdą coś dla siebie.

Po warsztacie przeniesiemy się na networking przy piwie.

Bio:
Tomek Pawlak posiada ponad 14 lat doświadczenia jako programista, Scrum Master, Agile Coach oraz trener Scruma. Prowadzi również blog: http://tomekpawlak.pl
Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą, pomagając firmom IT podnosić jakość wytwarzanego oprogramowania oraz budować przyjazne środowisko pracy. Do tej pory wspierał firmy takie jak m.in. StepStone, RST Software Masters, Logintrans oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Współorganizował trzy edycje konferencji Scrum Days, jest założycielem „inicjatywy dla Scruma” (#i4scrum). Jego najnowszy projekt to „Kompas Utture” (http://narzedziadlascrummastera.pl/).