Past Meetup

#38 Ciężki Żywot Konsultanta - Wyjście z Sytuacji Krytycznej

This Meetup is past

93 people went

Details

Witajcie

Zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem spotkanie będzie miało nową formę. Jakub przedstawi Wam prawdziwy przypadek. Mam nadzieje, że dyskusja będzie burzliwa.

Case Study: 15 kwietnia ogłoszono wielki sukces. Klient nie mógł wyjść z zachwytu po demo. Jednak dwa dni po nim okazało się, że produkt który mu pokazano kompletnie nie nadaje się do użytku - nawet rejestracja nie działa poprawnie. Podwykonawca firmy dla której pracowałem tłumaczy się, że nie jest tak źle bo projekt udał się w 85% i, że szybko to naprawią - "będzie Pan zadowolony". Dalej było tylko gorzej.

W projekcie są developerzy którzy od dwóch miesięcy robią ogromne ilości nadgodzin. Nie istnieje nawet lista funkcjonalności potrzebnych do ukończenia projektu. Nie było też nigdy w historii wersji produktu która działa w 100%. Bardzo obiecująca współpraca z klientem wisiała dosłownie na jednym włosku.

Podczas prelekcji zostaną przedstawione przyczyny źródłowe zaistniałej sytuacji. Opiszę również krok po kroku jak udało się ten projekt wyprowadzić na prostą.
Na koniec zaprosimy wszystkich do dyskusji.

Kilka słów o prowadzącym - Jakubie Drzazga (https://www.linkedin.com/in/jakub-drzazga-3a72032b)

Jakub posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później już jako Scrum Master wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. pracował też jako PM w projektach zwinnych nie opierających się o Scruma. Przez jakiś czas był też członkiem zarządu software house'u. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga organizacjom począwszy od start up'ów na korporacjach kończąc, rozwiązywać najróżniejsze problemy. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektowa modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepszy software i jest to najlepsze rozwiązanie istniejących problemów.

Zapraszamy

Piotrek