#40 Co jest potrzebne, aby organizacja była naprawdę zwinna?

This is a past event

116 people went

Details

Coraz więcej firm sięga po zwinne transformacje, wdraża modele agile, lub tworzy własny sposób na reorganizację w płaskie struktury. Jednak nie zawsze te rozwiązania się sprawdzają, albo niekoniecznie prowadzą do rzeczywistego polepszenia efektywności. Zwinność nie może się wydostać poza grono entuzjastów, albo, wprowadzona odgórnie, przekształca się w rutynę.

Dzieje się tak dlatego, że organizacja musi osiągnąć określony etap rozwoju na wielu płaszczyznach, aby zwinność naprawdę zadziałała.

Na meetupie dowiesz się:

· Czym się charakteryzuje zwinna organizacja i dlaczego ?

· Jakie warunki są potrzebne i w jakich obszarach, aby zwinność się udała?

· Jak zdiagnozować poziom zwinności swojej firmy?

Weźmiesz ze sobą:

Krótką diagnozę zwinności, którą będziesz mógł/mogła przeprowadzić w swojej organizacji i która podpowie Wam, o jakie obszary powinniście zadbać.

Więcej o diagnozie zwinności znajdziesz tu: http://agileprofile.net/diagnoza-zwinnosci-organizacyjnej/

Prowadzący: Jerome Barrand, Autor "The Agile Manager" (3 edycja we Francji) oraz współ-autor "Developing Agility within organizations" (2 edycja), związany z Instytutem Zwinności Organizacyjnej w Grenoble Ecole de Management, gdzie pełnił funkcje dyrektora badań, dyrektora wydziału oraz dyrektora curriculum podyplomowego. Zajmuje się strategicznymi konsultacjami w obszarze transformacji organizacyjnej. Twórca Agile Profile, innowacyjnego narzędzia służącego do diagnozy zwinności menedżerów i zespołów. Doradzał i wdrażał programy zwinnych transformacji m.in. dla Orange, Hp, BMW, DuPont, Isochem, Janssen-Cilag, Michelin, Schneider Electric, Vinci Energies i wielu innych.

Strona Jerome: http://www.agiloa.com/

UWAGA: Jerome będzie prowadził spotkanie w języku francuskim. W związku z tym szukamy tłumacza - może jest ktoś wśród Was, kto czuje się na siłach pełnić tą rolę, ewentualnie zna kogoś.

Pozdrawiam

Piotrek