#44 Jak uwolnić potencjał ludzi w organizacjach ?

This is a past event

119 people went

Location image of event venue

Details

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze zastanawiałem się jak wykorzystać we właściwy sposób potencjał i zdolności ludzi, z którymi współpracuje.

Obserwując jak to robią w innych firmach zauważyłem, że:
1. Nie ma prostej metody na zarządzanie kompetencjami i zainteresowaniami ludzi (a może tylko ja jej nie zauważyłem ;-)).
2. Wiedza o potencjale ludzi jest wiedzą tajemną. Jeżeli już ktoś tą wiedzę gromadzi to jest ona dostępna tylko dla menadżerów.
3. Pracownicy nie chcą się tą wiedzą dzielić, ponieważ nie widzą dla siebie korzyści.

Uważam, że notorycznie tracimy potencjał ludzi w organizacjach, a co za tym idzie również ich motywacje. Nie wykorzystujemy w pozytywnym słowa tego znaczeniu ich możliwości.

Na spotkaniu pokażemy Wam podejście, które zastosowaliśmy w ISOLUTION inspirując się koncepcjami Henrika Kniberga (https://www.crisp.se/konsulter/henrik-kniberg) opisanymi w CRISP DNA (https://dna.crisp.se/docs/index.html).

Jak będzie wyglądało nasze spotkanie:
1. Pokażemy Wam w krótkiej 10 min. prezentacji na czym polega idea Macierzy Kompetencji stworzona przez zespół ISOLUTION oraz jak adresuje problemy, które zauważyliśmy.
2. Zaprezentujemy jakie wnioski udało się wyciągnąć po przeprowadzeniu tego projektu w ISOLUTION oraz w AVIVIE.
3. Porozmawiamy w grupach o naszych doświadczeniach, Waszych doświadczeniach, dobrych praktykach i przyszłości.

Na koniec udostępnimy Wam przygotowane przez nas szablony arkuszy macierzy kompetencji (w formie arkuszy google i XLS) oraz opis procesu wykorzystania tego narzędzia.

Będziecie mogli je wykorzystać sami w swoich zespołach i UWOLNIĆ POTENCJAŁ WASZYCH LUDZI.

Podsumowując minimum teorii, maksimum praktyki ;-)

Kto poprowadzi spotkanie:
Rafał Frączak - odpowiada za cały zespół Developmentu w AVIVIE (Head of Development), który opowie o doświadczeniach z wykorzystania Macierzy Kompetencji w swoim zespole.

Piotrek Medyński - przedstawi historie powstania Macierzy Kompetencji, sposób jej wykorzystania w firmie ISOLUTION (www.isolution.pl) oraz wnioski z jej użycie.