#49 Mów! Ale nie krzywdź innych - Porozumienie Bez Przemocy (NVC)

This is a past event

96 people went

Details

Zapraszam was na spotkanie podczas, którego podzielę się doświadczeniami z używania Non Violent Communication (Porozumienie Bez Przemocy) w moim życiu zawodowym i osobistym.
Opowiem o:
- dlaczego uważam, że NVC to najlepszy model komunikacyjny - EVER
- gdzie, kiedy i w jakiej sytuacji go użyłem i jakie dał efekty
- swoim rozumieniu tego modelu (kluczowe założenia i kluczowe pojęcia)

Pokażę, zademonstruję wybrane umiejętności oparte o NVC:
- słuchanie skoncentrowane na potrzebach
- praca z odmową (kiedy o coś prosimy i ktoś odmawia)
- jak wykorzystać elementy NVC w sytuacji konfliktowej

Podzielę się sposobami na rozwijanie miękkich umiejętności w sposób łatwy dla ludzi, którzy na co dzień myślą strukturami, używają bardziej logiki niż intuicji.

Tomasz Bagiński
Psycholog - absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od zawsze zorientowany na praktyczne zastosowania wiedzy i umiejętności. Pierwszą firmę założył w 1998 roku, współwłaściciel wydawnictwa mintbooks.pl

Trener biznesu w obszarach komunikacji, zarządzania, negocjacji i mediacji. Dotychczasowe doświadczenie obejmuje zarówno projektowanie i prowadzenie warsztatów oraz doradztwo w procesach sprzedaży, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołem, zarządzania projektem.

Doświadczenie w roli samodzielnego trenera buduje od 2004r. Od 2008 roku głównym obszarem rozwoju i przedmiotem szkoleń są konflikty i Porozumienie Bez Przemocy. Jest aktywnym mediatorem wg tej metody, kształci się i prowadzi warsztaty PBP w kraju i za granicą. Praktyk idei sprawiedliwości naprawczej, modelem Kręgów Naprawczych Dominica Bartera. Jest jedyną osobą w Polsce, która odbyła trening facylitatora w tej metodzie.

Od Lutego 2010 prowadzi grupę ćwiczącą facylitatorów Kręgów Naprawczych.

www.baginski.consulting

Na sali jest 80 miejsc siedzących - wprowadzamy zasadę, kto pierwszy :)