[WAW] 32 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie

This is a past event

69 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy Azure w Warszawie.

Tym razem zmieniamy scenerię i spotykmy się w niesmowitym cowork'u, jakim jest WeWork. WeWork zapewnia dla wszystkich uczestników ciepłe napoje, dobre piwo, a nawet prosecco! Pizzę sponsoruje natomiast EntropyGuru - Michał i Emil muszą sie postarać i zamówić coś naprawdę pysznego.

W naszych spotkaniach chodzi jednak przede wszystkim o dużą dawkę technicznej wiedzy. Naszymi prelegentami będą Rafał Hryniewski i Adam Skibicki z Billennium oraz Adam Marczak z Lingaro.

Agenda:
18:00-18:10 Powitanie
18:10-18:55 Rafał Hryniewski - "Meet Gremlin – your guide through graphs in Cosmos DB"
18:55-19:05 Przerwa
19:05-19:50 Adam Skibicki - "Azure Storage w szczegółach"
19:50-20:15 Pizza
20:15-21:00 Adam Marczak - "To jak z tym Azure Analysis Services? Czyli dwa lata później z raportowaniem w Azure"

Rafał Hryniewski - Na co dzień pracuje jako .NET Developer w Billennium. Oprócz tego zajmuje się chmurą, bazami danych i wszystkim co nowe i ciekawe. Jest jednym z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku i jednym z organizatorów konferencji Programistok. Bywa też na przeróżnych spotkaniach w Polsce jako prelegent. Od czasu do czasu bloguje, a w wolnych chwilach sięga po książki i komiksy lub zamienia się w szalonego kucharza amatora.
Opis sesji:
"Czy jest ktokolwiek, kto choć raz w życiu nie zastanawiał się czy jesteśmy sami w kosmosie? Niestety nie odpowiem Wam na to pytanie. Ale jeśli przyjdzie Wam kiedyś do głowy przemierzać obszerne grafy w jednym z dostępnym modeli Cosmos DB, to przyda Wam się ktoś, kto niczym burza mknie między danymi nie zważając na nawet najbardziej skomplikowane i poplątane relacje między danymi.
Dlatego też przedstawię Wam Gremlina, API przeznaczone specjalnie do przemierzania i przeszukiwania danych przechowywanych w formie rozbudowanych grafów z mnóstwem wzajemnych powiązań."

Adam Skibicki - Szalony programista w Billennium. Pasjonat chmury Azure, GameDevu i Unity. Bloger na https://programowanienaostro.pl. Uwielbia bawić się usługami chmurowymi i testować nowe rozwiązania. Najbliżej mu do .NET-u, ale nie boi się też pobrudzić sobie klawiatury Javą, c++, czy JavaScriptem. W wolnym czasie preferuje aktywny wypoczynek m.in. Airsoft, czy sztuki walki.
Opis sesji: Azure Storage to rozwiązanie do magazynowania danych w chmurze Azure. Jest ono podzielone na kilka mniejszych usług: Table, Queue, Blob i File Share. W tej prezentacji postaram się dokładnie omówić je wszystkie ze zwróceniem uwagi na ich ciekawsze zastosowanie i mniej oczywiste cechy. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat magazynowania danych w chmurze Azure to nie może cię zabraknąć na tej prezentacji.

Adam Marczak - Cloud Architect z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży IT. Pasjonat technologiczny ze szczególnym ukierunkowaniem na technologie Microsoft oraz chmurę Azure gdzie od ostatnich kilku lat projektuje rozwiązania. Adam wdraża rozwiązania dla dużych firm międzynarodowych specjalizując się w branży FMCG.
Opis sesji:
"Usługa Analysis Services jest jednym z głównych komponentów raportowania w oparciu o platformę Azure oraz usługę Power BI z Office 365. Na sesji podzielę się wrażeniami z ponad kilkudziesięciu projektów dostarczonych przez ostatnie dwa lata. Od małych do bardzo dużych wdrożeń. Na koniec sesji zostawię was z przemyśleniami i rekomendacjami związanymi z usługa Analysis Services."