Past Meetup

Mobile Warsaw - Meetup #3

This Meetup is past

119 people went

Location image of event venue

Details

Spotkanie #3/ Meetup #3

Agenda:

18:30-18:45 POWITANIE

18:45-19:30 Andrzej Mazur - Mobilne gry HTML5

Bio: Założyciel Enclave Games i współzałożyciel Forge Studio, programista JavaScript i front-end developer z 7-letnim doświadczeniem, bloger, twórca mobilnych gier HTML5, pomysłodawca konkursu js13kGames, organizator spotkań Gamedev.js.

Opis: Za pomocą znanych front-endowych technologii HTML, CSS i JavaScript każdy może zostać twórcą gier mobilnych. Dzięki nim nie potrzeba już dedykowanego zespołu dla każdej większej platformy - grę zbudować można tylko raz i skorzystać z tego samego kodu źródłowego. Od komputerów stacjonarnych i laptopów przez telefony i tablety aż po telewizory, od iOSa i Androida po BlackBerry, Tizena i Firefox OS - do uruchomienia gry HTML5 wystarczy przeglądarka internetowa.

Czy gry HTML5 mają przyszłość? Czy warto iść tą drogą? Czy da się na tym zarobić? Jak wygląda HTML5 game development od środka? O tym wszystkim dowiecie się już niedługo.

19:30-20:15 Paweł Dudek - O TDD/BDD dla aplikacji iOS'owych

Bio: Deweloper iOS aktualnie zakotwiczony w Taptera Poland. Swoją przygodę z mobile rozpoczął w Polidei. Miłośnik czystego i testowalnego kodu.

Opis: Wraz z rozwojem platform mobilnych rośnie również skomplikowanie aplikacji mobilnych. Pociąga to za sobą konieczność pisania bardziej złożonego kodu, który wymaga utrzymania. Popularną metodą pomagającą w utrzymaniu kodu są testy. Podczas prezentacji poznamy krótką historię testowania na platformę iOS oraz dostępne dzisiaj narzędzia, jak również usłyszymy parę wskazówek jak pisać testy i co warto testować w apkach.

20:15-... DYSKUSJE PRZY PIWIE