Past Meetup

Mobile Warsaw - Meetup #4

This Meetup is past

116 people went

Location image of event venue

Details

Agenda

18:30 Intro

18:45 Mobile web na featurephone'y? - Karol Kuczmarski (Google)

19:35 FirefoxOS - Bartosz Piec (Mozilla Community)

20:15 Networking

Sponsor

Piwo funduje nam Mozilla, promująca swój nowy system operacyjny:

Ponadto dzięki świeżo zawiązanej współpracy z JetBrains będzie możliwość wygrania licencji na jeden z produktów tej firmy.

Dodatkowo do zaprezentowania mamy dla Was dwa ważne wydarzenia tej jesieni, konferencje AgileByExample oraz SmartDevCon, na które przy okazji będziecie mogli wygrać wejściówki.

Karol Kuczmarski - Mobile web na featurephone'y?

Streszczenie
Wśród setek milionów urządzeń mobilnych na świecie, duża część zupełnie nie przypomina zaawansowanych smartfonów z którymi programiści aplikacji mobilnych mają do czynienia na co dzień. Niektóre z nich nie oferują wiele więcej ponad prostą przeglądarkę internetową. Mobile Web jest skutecznym sposobem na pozyskanie użytkowników takich urządzeń i sięgnięcie tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden smartfon.Prezentacja przedstawia zalety webowych aplikacji mobilnych, różnorodne wyzwania stojące przed ich twórcami, a także wiele konkretnych i przydatnych technik, używanych w programowaniu Mobile Web. Adresatami są programiści i designerzy aplikacji mobilnych i stron WWW.
O prelegencie
Karol pracuje jako programista w zespole rozwijającym Google+ w wersji webowej na urządzenia mobilne. Zanim dołączył do Google w 2012 roku zajmował się m.in (http://m.in/). rozwijaniem serwisu Apphance wspomagającego testowanie aplikacji mobilnych.
Karol jest absolwentem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
FirefoxOS - Bartosz Piec
Streszczenie
11 lipca Mozilla wraz z T-Mobile ogłosili premierę mobilnego systemu operacyjnego Firefox OS w Polsce. Czym wyróżnia się ten system, co jest potrzebne do tworzenia aplikacji i dlaczego w ogóle warto się nim przejmować? Podczas prezentacji odpowiem na te pytania i pokażę jak w 2 minuty można przerobić istniejącą aplikację mobilną napisaną w HTML5 na aplikację dla systemu Firefox OS.
O prelegencie
Programista z 9-letnim stażem, entuzjasta otwartych technologii i Internetu, aktualnie pracuje w Billennium. Od 10 lat Mozillian, lider społeczności Mozilli w Polsce, w chwili obecnej skupiony na systemie Firefox OS