Past Meetup

NOVOTalks – zaczynamy!

This Meetup is past

65 people went

Location image of event venue

Details

Wtorek, 28 listopada – spotykamy się po raz pierwszy!

W trakcie wydarzenia napoimy Was i nakarmimy pyszną pizzą. Czekamy na Was!

Co będzie się działo w trakcie spotkania?

O 19-tej startujemy i witamy Was na NOVOTalks. Powiemy kilka słów o tym, czym się zajmujemy. Następnie ruszamy z prezentacjami.

Cloud-ready applications in a world that is not ready for cloud – prezentacja przygotowana przez Marka Chmiela i Darka Chrząścika z NOVOMATIC Technologies Poland.

Real life shows that adoption of cloud-ready principles in production is much more harder than it looks like. You are obligated not only to replatform your solutions (from monolithic to microservice-based architectures) but also encompass a proper and well orchestrated software development lifecycle model where automation and CI/CD aspects are first class citizens.

During this presentation you will enter the world where bleeding-edge (sic!) technologies and concepts meet legal- and customer-related restrictions. Altogether, we will show problematic areas that NOVOMATIC Technologies Poland S.A. encountered while attaining cloud-readiness and how they were addressed i.e.: adoption of containers, automated pipelines of software delivery, reusability and adoption of common services and many more…

Time Series Data & Metrics Collection – prezentacja Karola Chrapka (DevOps Engineer); IT Production Services Team, Zooplus. Krótka prezentacja o tym, w jaki sposób w Zooplus zbieramy I wykorzystujemy metryki pochodzące z naszych systemów:

· opis architektury systemu zbierającego/udostępniającego metryki

· problemy, z którymi się zderzyliśmy oraz sposoby, jak je rozwiązaliśmy

· jak programiści i biznes wykorzystują rozwiązanie stworzone przez nasz zespół

Mówcy:

Karol Chrapek DevOps Engineer w Zooplus

Obecnie Devops Engineer w Zooplus, na karku kilka lat doświadczenia z różnymi technologiami w kilku krakowskich firmach. Zawodowo staram się ułatwić pracę innym i mam nadzieję, że czasem mi się to udaje.

Marek Chmiel – Software Developer – Tech Lead

Marek jest Tech Leadem pracującym w NOVOMATIC Technologies Poland. Na co dzień zajmuje się backendem, z jednym okiem zwróconym w stronę technologii frontendowych oraz praktyk DevOps. Podążający za nowinkami technologicznymi maniak konteneryzacji.

Darek Chrząścik – Software Developer – Tech Lead

Darek jest energicznym i entuzjastycznym inżynierem oprogramowania. Pracuje obecnie jako kierownik techniczny w NOVOMATIC Technologies Poland. Jest urzeczony pięknem systemów rozproszonych. Od samego początku jego kariery cloud computing zyskał szczególne miejsce w jego sercu. Maniak automatyzacji.