Past Meetup

NOVOTalks - Let's meet again!

This Meetup is past

90 people went

Klub Re

św. Krzyża 4 · Kraków

How to find us

follow the sign

Location image of event venue

Details

Wtorek, 30 stycznia – spotykamy się już po raz drugi!
Podobnie jak w listopadzie dla wszystkich naszych uczestników zapewniamy pizzę i piwo.
Przygotowaliśmy dla Was dwa gorące tematy, zobaczcie:

Droga do piekła (panel Agile)

Wyobraźmy sobie, że nasza organizacja się rozrasta i coraz więcej zespołów zaczyna pracować nad jednym produktem. Pojawiają się nowe pytania, na które musimy znaleźć odpowiedź. Łatwo przy tym wpaść w pułapkę lokalnej optymalizacji. Błażej Drobniuch (Agile Coach w NOVOMATIC Technologies Poland S.A.) podczas swojej prezentacji omówi jak radzić sobie z problemami oraz ich unikać w związku z powiększającą się organizacją. Prezentacja poruszy jeden z ważniejszych etapów w procesie skalowania Scrum. Meetup przyjmie formę prezentacji, akwarium z symulacją oraz panelu dyskusyjnego.

Podniebne autostrady (panel New Technologies)

Drony zagościły w naszym życiu na dobre, ale jak one działają? W trakcie wykładu poznamy budowę systemu zarządzania bezzałogowymi statkami powietrznymi. Podczas prezentacji Bartka Nawrota (Software Developer w Ericsson Polska) dowiecie się również jak 5G zmieni dronowe zasady gry i jak niebawem będzie wyglądało niebo nad naszymi głowami. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze, a na koniec nie zabraknie oczywiście latania!

Spiker: Błażej Drobniuch – Agile Coach w NOVOMATIC Technologies Poland S.A., gdzie pełni rolę konsultanta w procesie transformacji organizacji, mentora liderów zespołów deweloperskich oraz trenera Agile. Od 2011 związany z branżą IT, Certyfikowany Scrum Master, z doświadczeniem jako programista pracujący w zespołach samoorganizujących się. Entuzjasta Turkusowych Organizacji, Large Scale Scrum (LeSS), Management 3.0, oraz ruchu #NoEstimate (https://www.facebook.com/hashtag/noestimate). Pragmatyk, jeśli chodzi o podejście do zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania, z naciskiem na efektywność zespołów.

Spiker: Bartosz Nawrot – Software Developer w Ericsson Polska zajmujący się rozwojem stacji bazowych technologii 4 i 5G jak również Technical Expert w Ericsson Garage Polska, gdzie odpowiada za rozwój i mentoring projektów związanych z bezzałogowym lotnictwem. Współtwórca projektu SkyDive UAS umożliwiającego kontrolę i zarządzanie dronami przez sieć telefonii komórkowej. Entuzjasta integracji świata dronów i lotnictwa załogowego.

Czekamy na Was!