Jaki design crisis? Czyli jak System Projektowy zmienia (nasz) świat

Are you going?

Respond by 5:00 PM on 11/27.

11 spots left.

Share:

Klub Re

św. Krzyża 4 · Kraków

How to find us

follow the sign

Location image of event venue

Details

Już 27 listopada ruszamy z drugą edycją NOVOTalków, czyli eksperckich spotkań dotyczących świata IT.

Tym razem na scenie wystąpi aż 6 naszych kolegów, którzy opowiedzą o wdrożeniu nowego systemu projektowania aplikacji webowych w NOVOMATIC Technologies Poland. Spojrzą na ten złożony projekt z róznych perspektyw – designu, komponentów i archetypu.

Jaki design crisis?

W naszej firmie rozwija się wiele nowych aplikacji webowych. Istniejące aplikacje desktopowe coraz częściej wymieniane są na usługę w sieci. Wiele aplikacji, różne zespoły, jedna firma.
Z czym musimy się mierzyć? Z punktu widzenia developera - powielaniem pracy już zrobionej, tworzeniem nowych komponentów, które już ktoś przygotował, projektowaniem struktur, które już są w użyciu. Z punktu widzenia biznesu - płaceniem za to wszystko. A z punktu widzenia klienta - brakiem poczucia spójności produktu.

Postanowiliśmy to zmienić!

Próbą odpowiedzi są systemy projektowe, definiujące jasne zasady tworzenia części frontendowej aplikacji. Od globalnych wskazówek, po repozytoria komponentów. Od definicji przypadków użycia, po generatory szkieletu aplikacji. Od rysunków kontrolek, po język używany na interfejsie.
Wdrażamy System Projektowy w naszej firmie - I o tym właśnie, z różnych perspektyw, opowiedzą oni: Bartek Kwolek i Anton Vasyliev (design), Tomek Szkodziński i Maciek Woźnica (components), Cyprian Szwajka I Łukasz Zymek (archetype)

Spikerzy:

Bartek Kwolek: Informatyk, architekt, nauczyciel akademicki. Zafascynowany aspektami psychologicznymi i kognitywistycznymi w projektowaniu interakcji. Kierownik grupy UX.

Anton Vasyliev: UX designer oraz twórca stylu graficznego i identyfikacji wizualnej systemu projektowego.

Maciej Woźnica: Mechatronik z naciskiem na „nik”. Frontendowiec aplikacji webowych. Entuzjasta dobrego designu i kreatywnych rozwiązań.

Tomasz Szkodziński: Absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Porzucił brak zasad w sztuce na rzecz nadmiaru zasad w programowaniu. Uspakaja go dobra typografia, mądry UX, zielone kropki w Jenkinsie.

Łukasz Zymek: Inżynier oprogramowania. Zawodowo zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem backendowych systemów rozproszonych.

Cyprian Szwajka: Software Developer obecnie zajmujący się rozwojem nowoczesnego systemu do autoryzacji i uwierzytelniania.

Serdecznie zapraszamy! Niezmiennie kontynuujemy tradycję smacznej pizzy oraz rozgrzewających napitków.

Dołączcie do wydarzenia już teraz!