Audit and monitoring in distributed systems

This is a past event

23 people went

Klub Re

św. Krzyża 4 · Kraków

How to find us

follow the sign

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejny meetup z cyklu NOVOTalks. Tym razem na scenie dobrze Wam znany Tomasz Nocoń (Software Developer, NOVOMATIC Technologies Poland).

Podczas prezentacji Tomka dowiecie się w jaki sposób przeprowadzić audyt oraz monitoring rozproszonego systemu. Poznacie takie techniki jak wykorzystanie protokołu OpenID Connect do identyfikacji użytkowników, lokalizowanie użytkowników po adresie IP, analiza aktywności użytkowników, agregowanie oraz wizualizacja danych, zbieranie, grupowanie oraz routing wiadomości, monitorowanie aplikacji oraz alarmowanie o zagrożeniu.

Zobaczycie również na żywo przykładowy audyt systemu oparty na stosie EFK (Elasticsearch, Fluentd, Kibana) oraz monitoring aplikacji z wykorzystaniem Prometheus, InfluxDB oraz Grafana.

To nie jest kolejny nudny wykład, a spora dawka interakcji z publicznością. Co dokładnie mamy na myśli? Przyjdźcie i sami się przekonajcie!
Zapraszamy nieodmiennie na chrupiącą pizzę i zimne napoje!

Spiker: Tomasz Nocoń - Programista z ponad 5 letnim doświadczeniem w branży IT. Na co dzień zajmuje się technologiami backendowymi oraz aktywnie bierze udział w pracach frontendowych oraz DevOps. Zwolennik konteneryzacji, mikroserwisów oraz wolnego oprogramowania. Obecnie specjalizuje się w analizie oraz przetwarzaniu danych.