PHPers Warszawa #19

Are you going?

39 people going

Share:

GOG.com

Jagiellońska 74 budynek E, wejście przez recepcję · Warszawa

How to find us

Skontaktować się można z nami poprzez: * wiadomość na meetup.com * wiadomość na naszym profilu na FB

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie warszawskich PHPersów! Spotkanie odbędzie się 26 września o godzinie 18:30, w siedzibie GOG.com przy ul. Jagiellońskiej 74, bud. E (na recepcji prosimy o podanie informacji, że przyszliście na PHPersów).

Agenda:
* Tomasz Kowalczyk: "Enumeracje w PHP"
* Marcin Czarnecki: "Let's play a game with Blackfire Player"
* Leszek Prabucki: "Gorzkie żale, czyli słów kilka o smaczkach w projektach Greenfield"

Po wykładach nasz sponsor, GOG.com, zaprasza na integrację przy pizzy i piwie :)

Szczegółowe opisy wykładów:
* Tomasz Kowalczyk: "Enumeracje w PHP"

Statusy, flagi, magiczne stałe... w dużych projektach znajdują się nierzadko nawet tysiące wartości opisujących stan różnych elementów aplikacji. Utrzymanie spójności oraz przechowywanie wiedzy na temat ich znaczenia to wyzwanie dla całych zespołów programistów. Jednym z narzędzi, które pozwala nam zapanować nad tym są typy enumeracyjne, znane też jako "enumy". Enumeracje są dostępne natywnie w wielu językach programowania, niestety nie w PHP. Możemy jednak stworzyć je sami - dzięki dynamicznej naturze języka jesteśmy w stanie uzyskać praktycznie wszystkie zalety tego rozwiązania. W tej prelekcji przedstawię ideę enumeracji, przykłady użycia, istniejące rozwiązania, oraz własną bibliotekę, która dostarcza kompletne narzędzie do obsługi enumeracji w PHP.

* Marcin Czarnecki: "Let's play a game with Blackfire Player"

Jak ulepszyć testy swojej aplikacji i nie martwić się o jej wydajność na serwerach produkcyjnych? Bazując na przykładach implementacji z GOG.com opowiem jakie problemy rozwiązaliśmy dzięki Blackfire Player, jak włączyć testy wydajności w proces CI oraz jak w łatwy sposób korzystać z Blackfire Player w połączeniu z Dockerem.

* Leszek Prabucki: "Gorzkie żale, czyli słów kilka o smaczkach w projektach Greenfield"

Powiem kilka słów o tym co mi utrudnia pracę w projektach które powinny być swieże i pachnące, a często są pachnące inaczej z powodu pośpiechu oraz braku planu działania i architektury.