53. Spotkanie we Wrocławiu

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszam na kolejne, 53 spotkanie Wrocławskiej Grupy Użytkowników SQL Server PLSSUG.

W czwartek[masked] spotkamy się o godzinie 17:30 w Altkom Akademii we Wrocławiu - Pl. J.Bema 2 (wejście C, piętro 3)

W planie naszego spotkania mamy dwie sesje w tym jedna jako występ gościnnego prelegenta :) . Szczegóły poniżej:

AGENDA:

17:30 - 17:45 | Zbiórka na III piętrze Altkom Akademii

17:45 - 18:00 | Co tam Panie i Panowie w okolicy?

18:00 - 19:00 | Grzegorz Stolecki - R? Rrrrrrrr..... RRRRRR!!!!!

Wszędzie go pełno, wszyscy o nim mówią. Niektórzy twierdzą, że rozwiązuje szybko wszystkie skomplikowane problemy. Każdy gigant software'owy mniej lub bardziej jawnie wciska go do swoich produktów. Coraz częściej słychać, że żeby się liczyć trzeba go znać. Jego nazwa budzi dreszcze...o kim mowa?Zgadza się. R.Tylko i aż R.W czasie sesji poznamy najważniejsze cechy języka, który przebojem zdobywa świat. Zobaczymy co szczególnie ciekawego zawiera bogata biblioteka dostępnych funkcji. I może trochę odczarujemy to wszystko co wokół R się dzieje...

19:00 - 19:45 | Networking, pizza

19:45 - 20:45 | Roman Czarko-Wasiutycz - Zapoznanie z Azure Machine Learning

Zapoznamy się z możliwościami użycia algorytmów uczenia maszynowego (Machine Learning) udostępnionymi w Azure. Na sesji przedstawione zostanie Azure ML Studio, nauczymy się jak wytrenować model, porównać skuteczność różnych algorytmów w stosunku do naszych dancyh. Zobaczymy również w jaki sposób stworzony i wytrenowany model będziemy mogli wystawić jako WebService oraz użyć go w prosty sposób z naszych aplikacji.

20:45 - 20:50 | Zakończenie

Bio prelegentów:

Grzegorz Stolecki - Ekspert w dziedzinie Business Intelligence posiadający 20 lat doświadczeń. Pracował jako architekt, developer i trener. Obecnie zajmuje się projektowaniem specjalizowanych rozwiazań analityczno raportujących dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania. Obecnie współpracuje jako konsultant z firmą JCommerce oraz trener w Centrum Szkoleniowym Comarch. Jest jednym z liderów Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Aktywny prelegent i uczestnik spotkań oraz konferencji.

Roman Czarko-Wasiutycz - Od kilkunastu lat zbieram doświadczenia związane z technologiami Microsoftu, począwszy od developera C++, PHP, C#, administratora SharePoint poprzez administrację bazami Microsoft SQL Server na projektowaniu i rozwijaniu hurtowni danych kończąc. Moje doświadczenie potwierdzone są zdanymi egzaminami oraz certyfikatami: MCTS, MCSA: SQL Server 2012, MCSE: Business Intelligence. Od kilku lat skupiam się na kwestiach architektonicznych hurtowni danych, optymalizacjach zarówno zapytań jak i środowisk SQL Server. W wolnym czasie od kilku lat działam aktywnie w Stowarzyszeniu PLSSUG. Pierwotnie zaczynałem jako słuchacz, następnie miałem możliwość dzielenia się wiedzą jako prelegent a od kilku miesięcy również jako lider Wrocławskiej Grupy PLSSUG. Pierwotnie wolnotariusz a następnie współorganizator oraz prelegent konferencji SQLDay. Przez kilka lat Członek zarządu Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG. Prywatnie fan komputerowych gier strategicznych. :)

LOGISTYKA:

KIEDY: 18 czerwca od 17:30

GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu - Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)

Zapraszam! Roman.