33 Spotkanie PLSSUG Lublin

This is a past event

16 people went

Details

Zapraszamy na drugie w tym roku spotkanie lubelskiej grupy! Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Libera, lider krakowskiej grupy PLSSUG, który poprowadzi prelekcję o Service Brokerze. Ponadto Andrzej Dziurda z Asseco Business Solutions opowie, dlaczego warto polubić Powershella.

Agenda:
17:00-17:10 Rozpoczęcie spotkania

17:10-18:10 Service Broker | Tomasz Libera

18:10-18:25 Przerwa na małe co nieco

18:25-19:25 Powershell - dlaczego warto polubić? | Andrzej Dziurda

Ponizej krótkie opisy sesji:

Service Broker

Asynchroniczna komunikacja może rozwiązać problemy z wydajnością w sytuacjach w których wydawałoby się, że nic więcej nie można poprawić, a czas trwania instrukcji SQL, procedur składowanych jest zdecydowanie dłuższy niż jesteśmy w stanie zaakceptować.

Usługa w SQL Server nie doczekała się większego wsparcia w interfejsie graficznym i pewnie dlatego cały czas jest relatywnie rzadko wykorzystywana. W trakcie sesji Tomasz wyjaśni i pokaże, jak działa Service Broker i jak szybko zacząć go wykorzystywać.

Powershell - dlaczego warto polubić?

PowerShell to język skryptowy, który łączy w sobie najlepsze cechy wielu języków programowania oraz języków skryptowych.

Na sesji zostaną omówione główne zalety języka PowerShell, które sprawiają że jest on uniwersalnym narzędziem do wszystkiego. Na koniec zostanie pokazane w jaki sposób administrator nie znający T-SQL (lub znający w stopniu minimalnym) może dzięki PowerShellowi odczytywać i analizować dane zawarte w bazie MSSQL.

Info o naszych prelegentach:

Tomasz Libera

Lider grupy PLSSUG Kraków. Jako MCT prowadzi autoryzowane szkolenia z zakresu SQL Server, jako nauczyciel akademicki - zajęcia z programowania i administracji baz danych, jego sesji można też posłuchać na konferencji SQLDay. Na co dzień rozwija i utrzymuje systemy intranetowe jednej z krakowskich uczelni.

Prywatnie pasjonat górskich maratonów MTB.

Andrzej Dziurda

Administrator w Centrum Przetwarzania Danych Asseco Business Solutions S.A. Na co dzień zajmuje się administracją oraz wdrażaniem systemów Windows na serwerach oraz komputerach klienckich.

Języka PowerShell używa za równo do pisania złożonych skryptów, jak i podczas codziennej pracy w konsoli.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Asseco Business Solutions, która znajduje się przy ul. Wallenroda 4C.

Informacja dla osób, które jeszcze u nas nie były: aby dostać się do środka należy dzwonić do sekretariatu z domofonu znajdującego się obok głównych drzwi wejściowych ( http://tinyurl.com/assecobslublin ) lub zadzwonić na numer telefonu, który zostanie umieszczony na kartce na drzwiach.